GündemSağlık

Ölümcül hastalık yeniden hortladı! Türkiye 2 can kaybını bildirdi! O illerimiz diken üstünde!

Türkiye’nin koronavirüs salgınını geride bıraktığı bu günlerde ne yazık ki her yıl duyduğumuz kene vakaları artmaya başladı. Ölümcül hastalıkta geçtiğimiz gün Sivas’ta ilk ölüm haberi geldi. Bugün ise bir acı haber de Tokat’tan geldi. Şu ana kadar 2 vatandaşımız Kırım Kongo Kanamalı ateşi sebebiyle hayatını kaybetti.

Gelen son dakika haberine göre Çorum’da Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı sebebiyle tedavi gören 1 vatandaşımız hayatını kaybetti.

YAPILAN TÜM MÜDAHELELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

Aktarılan son dakika haberine göre Çorum’un Uğurludağ ilçesinde yaşayan 82 yaşındaki F.O. isimli kadın rahatsızlanarak Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedavi gören vatandaş, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat etti.

SİVAS’TAN DA ACI HABER GELMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde de ilk acı haber Sivas’tan gelmişti. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Doç. Dr. Seyit Ali Büyüktuna’dan açıklama yapılmıştı.

Büyüktuna yaptığı açıklamasında hastanede tedavi gören bir vatandaşın Kırım Kongo Kanamalı hastalığı sebebi ile hayatını kaybettiğini belirtmişti.