Sağlık

Sadece kokusu afrodizyak etkisi yaratıyor! İkili ilişkilerde uyarıcı etkisi çok yüksek!

Aktarlarda en çok satan ürünlerin başında gelen yasemin yağı, tıp dilinde Jasminum Officinale olarak biliniyor. Beyaz bitkilerinden elde edilen esansiyel yağ olarak yasemin yağının sadece kokusu bile resmen afrodizyak etkisi yarattığı ortaya çıktı. Parfümler başta olmak üzere pek çok kullanım alanı olan yasemin yağının bilinmeyen özellikleri haberimizde..

Kokusu ile birlikte pek çok noktada faydası olduğu açıklanan yasemin yağı doğal bir ilaç olarak tanımlanıyor. Depresyondan enfeksiyonlara kadar pek çok alandaki rahatsızlıklar için kullanılan yasemin yağı doğal bir ilaç

YASEMİN YAĞININ FAYDALARI NELER?

Yasemin yağının bilinen ve bilinmeyen pek çok faydası bulunuyor. Aromaterapi masajında kullanılan yasemin yağının özellikle etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucunda belli oldu.

Antibakteriyel özelliği de bulunan yasemin yağı aynı zamanda çalışmalar sonucunda mikroorganizmalara karşı da etkili olduğu belirtildi.

AFRODİZYAK ETKİSİ VAR

Kokular ve cinsel ilişki arasındaki araştırmalar sonucunda yasemin yağının cinsellikle iki tarafı daha istekli hale getirdiği ve muhtemel cinsel organlara kan akışının daha fazla ilettiği ortaya çıktı. İkili ilişkilerde yasemin yağının resmen afrodizyak etkisi gördüğü de gelen bilgiler arasında.

Hindistan’da bazı çiftlerin odasında, düğünlerinde romantizm havasının yaratılması amacıyla da yasemin yağı ve bitkisi kullanıyor..