Editörün SeçtikleriEkonomi

Bankalardan pazartesi gününe özel müjde! İhtiyaç sahibi emeklilere 2150 TL nakit para dağıtılmaya başlandı!

Artan fiyatlar sonrasında her geçen gün nakit paraya olan ihtiyacımız artmaya devam ediyor. Peş peşe gelen zamlar ne yazık ki yılbaşında maaşlara gelen zamları eritti. Durum böyle olunca en dar durumda olan emekliler için peş peşe açıklamalar gelmeye başladı. Buna göre maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan almaya söz veren emeklilere, aldıkları maaş kadar ödeme yapılıyor. Promosyon ödemeleri hakkında bankaların verdiği miktarlar haberimizde:

SGK ve bankalar arasında imzalanan protokole göre emekliler maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan almaya söz verdikleri durumda para almaya hak kazanıyor. 3 yıl için bir defa geri ödemesiz verilen promosyon ödemesi her banka için değişiklik gösteriyor.

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası emekli aylıklarını bankadan almaya söz verenlere 3 sene için 2.500 TL’ye kadar ödeme yapıyor. Buna göre aylıkları 1.500 TL’ye kadar emekliler 1.650 TL,  aylıkları 1.500TL ile 2.500 TL arasında olanlar 2.100 TL ve 2.500 TL ve üstünde olanlar 2.500 TL nakit promosyon ödemesi alabiliyorlar.

Aylıklar bankaya taşındığı aydan itibaren ilk ay maaşının yatması ile birlikte ödemeler yapılıyor. Aynı zamanda başka emekli tanıdıklarını bankaya getirmeleri halinde her yeni emekli için 250 TL ödeme yapılıyor. Bu kampanya ise kişi başı 10 kişi ile sınırlı.

ING

ING’de promosyon ödemesi yapan bankalar arasında bulunuyor. Yeni müşteri arayışı içerisinde olan banka emekliler için yeni kampanyalarını açıklamaya devam ediyor. Banka Aylıkları 1.500 TL’ye kadar olan tüm emeklilere 1.675 TL, 1.500 ile 2.500 TL içinde olanlara 2.100 TL ve 2.500 TL ile üzerinde olanlara 2.500 TL nakit promosyon ödemesi yapıyor.

Ödemeden yararlanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey ING şubesine giderek maaşını 3 yıl boyunca bankadan alacağına dair belgeyi imzalamak. Daha sonra emekliler maaşlarına göre tek seferlik promosyon ödemesi alabilecek.

ING’de aynı zamanda Garanti Bankası gibi her bir emekli yakınını getirenlere 250 TL ödemeler sunuyor.