Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Beklenen haber son dakika duyuruldu! Bakan Bilgin açıkladı: Maaş ve ikramiyelere yapılacak zam belli oldu

Öncelikli olarak memur ve emekli vatandaşların maaş ve ikramiyelerinde artış sağlayacak 3600 ek gösterge çalışmalarında çok önemli bir açıklama yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamalarında 3600 ek gösterge için değerlendirmelerde bulundu ve Mayıs ayı sonunda çalışmaların tamamlanacağını belirtti.

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi işçileri sendikasının düzenlemiş olduğu “gıdanın geleceği ellerimizde” zirvesine katılım sağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında emekli ile emekli adayı ve memur ile çalışan vatandaşları oldukça yakından ilgilendiren düzenlemeler ile alakalı önemli değerlendirmelerde bulundu.

MAYIS SONUNDA TAMAMLANACAK

Öncelikli olarak memur ve emekli vatandaşların maaş ve ikramiyelerinde artış sağlayacak 3600 ek gösterge çalışmalarında Mayıs sonu itibari ile çalışmaların sona ereceği belirtildi. Çalışmalar tamamlandığında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir kanun taslağı şeklinde 3600 ek gösterge çalışmalarının sunulacağı belirtildi ve yasal bir hal alması ile beraber emekli vatandaşların alacakları ikramiyelerinde artış olacağı ifade edildi. Bunun yanı sıra memurların alacakları maaşın da yine aynı şekilde bir artış yaşanması durumunda olacağını burada yapmış olduğu açıklamada emeklilikte yaşa takılanlar konusunu da aynı şekilde hükümetin programında yer aldığı paylaştı.

MAAŞ VE İKRAMİYE ARTIŞI OLACAK

Mayıs ayı sonunda çalışmaların tamamlanması ile beraber Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerekli çalışmaların yapılması ile beraber din görevlileri, polis, öğretmen, hemşire maaşları da 3600 ek gösterge çalışmalarının sonunda maaş artışı olacak. Maaşlarda, emekli maaşlarına ve ikramiye ödemelerinde de zamlar yapılacak.

HEPSİNİ KAPSAMASI İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasından hemen sonra Memur Sen genel başkanı Ali Yalçın tarafından yapılan açıklamalarda ise 3600 ek gösterge çalışmalarının memurların tamamını kapsaması için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.