Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bakanlık ödemeleri bugün 08:00 başlattı: Kimlik numarasına göre ödeme yapılıyor! Bugün ATM’den paranızı çekebilirsiniz

Bakanlıktan bu sabah çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bir süredir beklenen destek ödemelerinin başladığı belirtildi. Vatandaşlar tarafından uzun zamandır beklenen destek ödemelerinin bugün itibariyle hesaplara yatmaya başladığı belirtilirken Bakanlıktan yapılan açıklamada T. C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılan ödemelerin sabah 08:00’dan itibaren başladığı bildirildi.

ÖDEMELER BAŞLADI

Müjdeli haberi duyuran Bakan Kirişçi açıklamalarının devamında milyonlarca kişinin hesabında nakit para yatırdıklarını ve ödeme tarihlerinin de uzatıldığını belirtti ve T.C. kimlik numarasının Sonu 0 ve 2 olanlar ödemelerden faydalanırken T.C. kimlik numarasının sonu 4, 6 ve 8 olanlar için de ödemelerin ne zaman yapılacağını paylaştı.

Yüz binlerce kişiyi sevindirecek haber Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından duyurulurken sabah erken saatlerde bir açıklama yapan Bakan, T.C. kimlik numaralarının son hanelerine göre milyonlarca kişiye destek ödemesi yatmaya başladığı vurgulandı. Konu ile ilgili olarak Bakanlık tarafından bir binlerce kişiye ödenecek olan 6 farklı kalemdeki destekler T.C. kimlik numarasının son hanesi 2 ve 0 olanlar için bugün başladığı duyurulurken T.C. kimlik numarasının son hanesi 4,6 ve 8 olanlar içinde ödeme tarihleri paylaşıldı.

ATM’DEN PARALAR ALINABİLİR

Daha önceden kayıt yaptıran vatandaşlar için Ekstra bir işlem yapmaya da gerek olmadığı belirtildi ve paraların doğrudan başvuru sırasında verilen IBAN numarasına yatırılmaya başlandığı paylaşıldı. Bu noktada vatandaşlar paralarını çekmek için banka şubelerine gitmek yerine ATM’den paralarını alabilir.

YAPILAN ÖDEME KALEMLERİ

Çiftçi destek ödemelerinin başladığını belirten Bakan Kirişçi 6 farklı kalemde milyonlarca ödemenin hesaplara geçmeye başladığını belirterek bu ödemelerin Yağlı tohumlu bitkiler desteği olarak 2 milyar 963 milyon 2 bin lira, Kırsal kalkınma desteği olarak 8 milyon 900 bin lira, Katı organik gübre desteği olarak 195 milyon 77 bin lira, Hayvan gıda kaynakları desteği olarak 1 milyon 374 bin lira, Sertifikalı tohum üretim desteği olarak 6 milyon 308 bin lira ve Hububat-Baklagil ve Dane Mısır Desteği olarak 2 milyon 13 bin lira olarak ödenmeye başladığı bildirildi.

DİĞER ÖDEME TARİHLERİ

Bakan Kirişçi söz konusu destek ödemelerinin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapıldığını belirterek 13 Mayıs tarihinden itibaren kimlik numarasının Sonu 0 ve 2 olanlara ödemelerin yapmaya başladığını T.C. kimlik numarasının sonu 4 olanlar ödemelerini 20 Mayıs tarihinde alırken 6-8 olanların ödemelerinin ise 27 Mayıs tarihinde yapılacağı ifade edildi.