Editörün SeçtikleriEğitimEkonomi

1.611 TL devlet destek ödemesi 15 Mayıs’ta tamamlandı! Hemen hesaplarınızı açıp bakın!

Devlet, ihtiyaç sahibi vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için ödemeler yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda yardım alan kişileri yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Gelen bir son dakika haberine göre öğrencilere 1.611 TL destek ödemesi yapılıyor. Ödemeler her ayın 8’i ile 15’i arasında tamamlanıyor.

Gelen son habere göre mayıs ayı SED ödemeleri 15 Mayıs tarihinde tamamlandı. SED ödemesi almak isteyenlerin belirtilen şartları taşıması gerekiyor. İşte merak edilenler:

DEVLET DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR

Asgari ücretliden, emeklilere, sigortalıdan sigortasız olan herkese yardımlar aktarılmaya devam ediliyor. Maddi yetersizlik sebebiyle okuluna ve eğitimine devam edemeyen kişilere devlet destek oluyor.

15 MAYIS’TA ÖDEMELER TAMAMLANDI

Başvurular alınmaya devam edilirken, 15 Mayıs tarihinde bu ayın ödemelerinin tamamlandığı belirtildi. Peki, kimler SED ödemesinden yararlanabilecek? Gelir düzeyi düşük olan ailelerin başvurması durumunda her bir çocuk için tek bir şekilde başvuru yapmak gerekiyor.

Devlette okuyan öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılaması amacı ile Aile, Çalışma ve sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödemeler yapılmaktadır. Aylık düzenli yardımın sağlandığı SED ödemesine başvurular e-Devlet, il müdürlükleri ya da Sosyal Hizmet Merkezleri üzerinden yapılıyor.

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?