Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Bu hafta maaş hesaplarına 12.750 TL yatırılıyor! SGK ödemeleri resmen başladı! Hemen paranızı çekin

Anlık olarak 8.500 TL ödeme alabileceğiniz duyuru yayımlandı. Başvuru yapanın anında hesaplarına yatırılacak olan ödemeler hakkında yeni bir gelişme duyuruldu. Nakit avans ödemeleri emekliliği bekleyen kişilere yapıldığı belirtildi. Nakit avans alan kişilerin geri ödemelerini 36 aya varan taksitlerle yapabileceği ifade edildi.

SGK’YA BAŞVURULACAK

Kişilerin nakit avanstan yararlanması için emeklilik başvuru yapan kişilerin aylığın 90 gün içerisinde bağlanmamış olması gerektiği belirtildi ve SGK’ya yazılı başvuru yapmaları gerekecek ve bunun sonucunda net asgari ücretin 3 katına kadar nakit avans ödemesinin yapılacağı ifade edildi.

ASGARİ ÜCRETİN 3 KATINA KADAR AVANS

Kişiler emeklilik işlemleri yapacakları zaman tek bir dilekçe ile e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekleri belirtildi ve emeklilik başvurusu yaptıkları zaman eğer avans ödemesinden yararlanacaklarsa aylıklarının 90 gün içerisinde bağlanmamış olması gerektiği vatandaşların SGK’ya giderek yazılı başvuru yapabilecekleri ifade edildi. Sonrasında ise asgari ücretin 3 katına kadar nakit avans alabilecekleri ifade edildi.

HALİ HAZIRDA EMEKLİLERE DE VERİLMESİ İSTENİYOR

Üstelik aylık bağlanma işlemi uzun sürdüğü zaman avans sistemi ihtiyaç sahibinin yardımına yetişirken emeklilik başvurusu yapan kişilere ödeme yapıldığı belirtildi. Artan nakit ihtiyacı nedeniyle bu nakit avans oldukça avantajlı bir durum olarak duyuruldu.

Emekli aylığının bağlanmasını bekleyen kişiler nakit avanslardan yararlanabilecekler üstelik emeklilik bekleyen kişilerin tutarının 3 maaş kadar olması bekleniyor ve bu miktar talep edenlere verilmesi bekleniyor. Talepler kabul edilirse hali hazırda emekli olanlara da nakit avans verilebileceği paylaşıldı.