Ekonomi

Düzenli geliri olmayanlar, maaş bordrosu gösteremeyenler dikkat! Bu bankalar sizlere kredi imkanı sunuyor!

Acil nakit ihtiyacı yaşanan durumlarda vatandaşlar genellikle ilk olarak bankalara başvuruyor. Düğün hazırlıkları, düğün sonrası alışveriş hazırlıkları, ev eşya alımları, sağlık harcamaları, eğitim giderleri, seyahat masrafları gibi birçok ihtiyaç döneminde gerekli olan nakit için vatandaşlar, bankaların sunduğu ihtiyaç kredilerini değerlendiriyor. Bankalar ise her kredi başvurusuna onay vermiyor. Bankaların bu başvuruları onaylaması için başvuruda bulunan kişinin bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Bu kriterler arasındaki en önemli şartlardan birisi ise düzenli gelir beyan etmek. Düzenli gelir beyan edemeyenler çoğu bankadan kredi çekemiyor ancak bu bankalar gelir beyanı istemeden de kredi imkanı sağlıyor. İşte detaylar…

TEB Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Ev hanımları gibi düzenli bir işte çalışmayan ancak kredi talebinde bulunan vatandaşlar için bir yöntem bulunuyor. Kira geliri ya da menkul kıymet geliri olan vatandaşlar, bu gelirlerini göstererek, maaş bordrosu olmasa da kredi başvurusunda bulunabiliyor. Bu kapsamda gelir beyanı olmadan kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer alan TEB, azami 36 aya kadar sunduğu bu kredide %2,33 faiz oranı sunuyor. Bu şartlar altında TEB’de kullanılan 10 bin TL kredide aylık taksit ödemesi de 444,20 TL olarak hesaplanıyor.

ING Bank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Gelir belgesi beyanı olmadan, diğer aranan şartların karşılanması halinde ihtiyaç kredisi sağlayan bankalar arasında bulunan ING Bank ise azami 36 ay vade ilse %2,39 faiz oranında ihtiyaç kredisi veriyor. Bu şartlar altında 36 ay vadede 10 bin TL ihtiyaç kredisinde ING’de aylık taksit ödemesi ise 449 TL olarak hesaplanıyor.

Odeabank Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarının ve öğrencilerin de gelir belgesi sunmadan, aranan diğer şartları karşılaması halinde yararlanabildikleri bu krediyi sunan bankalar arasında bulunan Odeabank ise azami 36 ay vade ile %2,51 faiz oranında kredi imkanı sağlıyor. Odeabank’ta 36 ay vadede 10 bin TL kredide aylık taksit ödemesi ise 458,86 TL olarak hesaplanıyor.