Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

IBAN numaranıza 1.100 TL yatırıldı! Salgın döneminde destek alanlar alamaz! e-Devletten bugün başvurana 1.100 TL veriliyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destek ödemeleri yapıldığı duyurulurken desteklerden biri de pandemi sosyal destek ödemeleri olduğu aktarıldı. Konu ile ilgili olarak e-Devlet üzerinden pandemi sosyal destek başvurusu yapanlara başvuruların onaylanması doğrultusunda 1.100 TL ödeme yapıldığı paylaşıldı ve IBAN numarasını başvuru sırasında paylaşanların banka hesabına paraların yattığı ifade edildi. Ayrıca IBAN numarasını paylaşmayanlar da parasını PTT üzerinden alacak.

BAŞVURU GÜNLERİ

T. C. sonu 0 olanlar Pazartesi, 2 olan Salı, 4 olan Çarşamba, 6 olan Perşembe, 8 olan ise Cuma günü başvuru yapabildiği ifade edildi. Bunun yanı sıra Cumartesi ve Pazar günü kısıt olmadan herkes başvuru yapabiliyor.

HANE BAZLI ÖDEME YAPILIYOR

SYDV’ler üzerinden farklı destekler için de başvuru yapılabildiği duyurulurken 1.100 TL desteğin kişi bazlı değil hane bazlı olarak ödeneceği belirtildi. Bunan kaynaklı olarak aynı aileden birden fazla yapılan başvurularda tek başvuru değerlendirmeye alınacak.

ÖDEME YAPILMAYACAK KİŞİLER

“Salgın Sosyal Destek Programı Faz-1 ve Faz-2 kapsamında verilen 1.000 liralık nakdi destekten faydalanmış olanlar,

4A’lı kamu işçileri,

4C kapsamındaki memurlar,

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) gelir veya aylık alanlar (emekliler),

İşkur’dan işsizlik ödeneği olanlar,

İşkur Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar.”

Yukarıda belirtilen kişiler ise başvuru yapsalar dahi ödeme alamazlar.