Editörün SeçtikleriEkonomi

Akaryakıta 3 günde 3 TL zam kararı sonrasında 25 TL indirim açıklaması yapıldı!

Akaryakıt fiyatlarına son dönemlerde gelen peş peşe zamlar sonrasında artık araç sürücüleri, banka kampanyalarının yaptığı akaryakıt indirimlerini araştırmaya başladı. Dün benzine 1 TL 70 kuruş zam gelirken, bu geceden itibaren de geçerli olmak üzere 1 TL 3 kuruş zam beklendiği belirtildi. Toplam da 3 günde 3 TL’ye yakın zam gelmesi sonrasında Opet tarafından 25 TL’lik indirim açıklaması geldi. İşte detaylar..

Bu ay sonuna kadar geçerli olan akaryakıt kampanyasında Opet akaryakıt istasyonlarından alınacak her 150 TL ve üzeri ödemede 5 TL olmak üzere toplam da 25 TL indirim kazanılacağı açıklandı. Kampanya 31 Mayıs tarihinde sona eriyor.

KAMPANYANIN DETAYLARI

Anlaşmalı Opet istasyonlarından tek seferde yapacağınız her 150 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz harcamalarınızdan 5 TL, toplamda 25 TL Opet Puan kazanırsınız. Kazandığınız Opet Puanlar harcamadan hemen sonra Opet Worldcard’ınıza yüklenir.

Kazanacağınız Opet Puanları yalnızca anlaşmalı OPET istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve otogaz alımlarında kullanabilirsiniz.

Aylık harcama tutarları müşteri bazında değerlendirilecek olup ve harcamalara ilişkin puan kazanımları yine müşteri bazında hesaplanacaktır.

Harcamalarınız bir takvim ayı üzerinden hesaplanacaktır.

Opet istasyonlarında akaryakıt ve otogaz ürünleri için pompa satış fiyatları üzerinden fiyat indirimi uygulandığı durumlarda Opet Puan kazanılamaz. Opet Puan kazanımları, diğer kampanyalar ile birleştirilemez.

Opet Worldcard sahiplerinin Opet Puan kazanabilmeleri için anlaşmalı Opet istasyonlarından yaptıkları akaryakıt veya otogaz alımlarını, istasyondan çıkmadan, istasyon otomasyonundan gelen alım bilgisi ile eşleştirerek Opet Worldcard ile ödemeleri gerekmektedir.

Geçmişe yönelik yapılan ödemeler ve istasyon dışı satışlardan Opet Puan kazanımı mümkün olmayacaktır.

Aynı gün aynı üye işyerinden yapılan işlemlerin yalnızca biri kampanyaya dahil edilecektir.

Opet’ten yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında Opet Worldcard’ın kullanılması durumunda, Opet sadakat kartı veya diğer Parolu kartlara verilen Paropuan kazanılamayacaktır.

Farklı bir Yapı Kredi kredi kartınızı Opet Worldcard’a çevirmeniz durumunda; eski kartınızdaki Worldpuan’lar Opet Worldcard’ınıza aktarılacaktır. Yeni Opet Worldcard’ınıza aktarılan Worldpuan’lar tüm World Üye İşyerlerinde geçerli olmaya devam edecektir. Opet istasyonlarından gerçekleştirdiğiniz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız aylık olarak hesaplanırken, yalnızca Opet Worldcard’ınız ile gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalar dikkate alınacaktır. Eski Yapı Kredi kredi kartınızla Opet istasyonlarından gerçekleştirmiş olduğunuz akaryakıt ve otogaz harcamalarınız aylık hesaplamada dikkate alınmayacaktır.

Yapı Kredi ve Opet yukarıda belirtilen uygulamayı ve puan kazanımlarını durdurma, değiştirme ve sona erdirme hakkını saklı tutar.