Editörün SeçtikleriEkonomi

Yarından itibaren borçlarınızdan kurtulacaksınız! Kimliğiniz yeterli

Borcu olan vatandaşlar için bankalar son dönemlerde müşteri sayılarını artırma amacı ile peş peşe harekete geçmeye başladı. Bu kapsamda gelen son dakika haberine göre bir açıklama da Garanti Bankası’ndan geldi. Garanti Bankası yaptığı açıklamasında banka şubelerine gitmeden anında 10 bin TL vereceğini açıkladı.

Başvuruda bulunmak isteyenler şubeye gittikleri takdirde yanlarında kimlik götürmeleri yeterli olacak. Ancak şubeye gitmeye vakti olmayanlar için başvurular resmi internet sayfası ya da mobil uygulama üzerinden yapılabilecek.

10 bin TL’ye kadar acil borçlarınız için Garanti Bankası harekete geçti. Buna göre 36 aya kadar vade seçeneği ile 90 gün ertelemeli kredi alabileceksiniz. Hemen başvuranlar, başvuru şartlarını taşımaları halinde kredilerini anında hesaplarına çekebiliyor. Bankanın en önemli şartı kişinin kredi notunun yüksek olması. Yani kara listeye girdiyseniz ya da daha önce farklı bir banka ile sorun yaşadıysanız kredi almanız pek kolay olmayacaktır.

KREDİ NOTU KAÇ OLMALIDIR?

Garanti Bankası’ndan anında 10 bin TL kredi çekmek için bankanın isteği kredi notunun1100 ve üzeri olması. Kredi başvurusunda banka müşterilerin kredi notlarını değerlendirmektedir.

Sigortalı bir işte çalışıyorsanız da maaşınızı 3 aydır aynı yerden alıyor olmanız gerekiyor. Belirtilen tüm bu şartları taşımanız halinde Garanti Bankası’na başvurabilirsiniz.

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar garanti Bankası 10 bin TL kredi başvurusunda nasıl bulunacaklarını araştırıyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi mobil uygulama, banka şubesi ya da resmi internet sayfası üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Eğer emekli iseniz, emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşıyarak bankanın emekli promosyon ödemelerinden de yararlanabilirsiniz.