Editörün SeçtikleriEkonomi

Bakan Twitter’dan paylaştı: Başvuru yapan herkesin hesabına 20 Mayıs’ta binlerce TL yatırılacak!

Devlet destekleri çeşitli isimler altında paylaşılmaya devam ediliyor. Dar gelirli olan ve başvuru şartlarını taşıyanlara bakanlık ödeme yapacaklarını duyurdu. Bakan Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında 20 Mayıs tarihinde başvuru yapanların hesabına ödemelerin yatırılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde..

Devlet destek ödemeleri devam ediyor. Çiftçiler için yapılan devlet ödemesi sayesinde çalışanlar daha kolay bir şekilde geçimini sağlayabiliyor. Bu kapsamda gelen son habere göre başvuru yapanların hesaplarına 20 Mayıs tarihinde ödeme yapılacağı duyuruldu.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Bakan Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında 20 Mayıs tarihinde binlerce kişinin hesabına para yatırılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşların TC numaralarının son hanesine göre para aktarılacak.

ÖDEMELERİN MİKTARLARI DA AÇIKLANDI

Ödemeler 20 Mayıs tarihinde saat 18.00’den itibaren çiftçilerin daha önceden bildirmiş oldukları IBAN numaralarına yatırılacak. Yapılan ödemelerin detayları şu şekilde:

Tarımsal destek ödemesi olarak 3 milyar 176 milyon 677 bin 292 TL’ lira ödeme yapacaklarını belirten bakan Kirişçi, Ödemelerin T.C. kimlik numarasına göre başladığını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde T.C. kimlik numarasının son hanesine göre bazı çiftçilerin ödemeleri hesaplarına yatmıştı. 20 Mayıs Cuma günü de kalan çiftçilerin destek ödemeleri hesaplarına geçecek not Bu bağlamda, yağlı tohumlu bitkiler desteği 2 milyar 963 milyon 2 bin 192 lira, Katı organik gübre desteği 195 milyon 77 bin 205 lira, Kırsal Kalkınma Desteği 8 milyon 900 bin 947 lira olarak ödenecek.