Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Yapılan zammın ardından araç sahiplerine müjde geldi! EPDK akaryakıt fiyatlarına rekor indirim geldi: Depoları doldurmayın bekleyin

Geçen gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden geçerli bir zam daha yapıldı. Bu zam kapsamda bugün benzine 1 lira 3 kuruşluk bir zam daha yapıldı. Bu noktada benzine 2 lira 73 kuruş zam yapılmış oldu. Bunun ardından akaryakıt fiyatlarına indirim duyurusu da yapıldı.

AKARYAKITA ZAM SONRASI İNDİRİM

Akaryakıt fiyatlarına zam yağmuru devam ederken döviz kurlarındaki ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar, akaryakıta zam olarak yansımaya devam ediyor. Ancak bugün milyonlarca otomobil sahibine sevindiren haber verildi ve indirim yapılacağı duyuruldu.

Konu ile ilgili olarak geçen gün gelen 1 lira 70 kuruşluk zammın ardından bugünden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatı 1 lira 3 kuruş daha arttı. NTV’nin haberine göre bu zam pompa fiyatlarına da yansıdı. Az önce yapılan duyuruda ise benzinin litre fiyatına indirim yapıldığı aktarıldı.

BENZİNE İNDİRİM

Akaryakıta gelen peş peşe zamların ardından bir indirim haberi geldi ve Genova Petrol Borsası’ndaki satışların hızlanması nedeniyle cuma gece yarısından sonra benzine 1 liranın üzerinde indirim beklendiği ifade edildi.

Benzinin litre fiyatı 16 Nisan gecesi gelen 1 lira 70 kuruşluk zamla 23 TL’ye dayanmıştı.