Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Akaryakıt fiyatlarına devlet müdahalesi geldi! Benzin motorin ve LPG’ye rekor indirim yapıldı: Araç sahiplerinin yüzünü güldüren gelişme

Savaşın başladığı günden bu yana 100 dolarlık kritik seviyenin üzerinden prosedür göre brent petrol, savaşın ilk dönemlerinde 130 dolar oranına kadar yükselmişti. O dönemde ülkemizde satılan motorin ve benzin, 25 TL civarını görmüştü. Daha sonrasında çeşitli indirimler ve çeşitli zamlar yapıldı. Güncel olarak benzin fiyatları 23 lira seviyesine kadar dayandı. Birkaç haftadır sabit fiyatlardan prosedür gören benzin, geride bıraktığımız hafta dalgalı seyre başladı. Akaryakıt fiyatlarına ise kamu devlet bankaları üzerinden müdahale edildi. İlk olarak Vakıfbank tarafından kampanya başlatılırken şimdilerde de Ziraat Bankası tarafından yeni kampanya başlatıldı.

AKARYAKITA DEVLET BANKASI MÜDAHALESİ

Ziraat Bankası da yeni dönemde çoğalan akaryakıt fiyatları için yeni kampanya başlattı ve 31 Mayıs tarihine kadar kampanyaya katılım gerçekleştiren ve 4 değişik günde 300 TL ve üzeri tutarlarda akaryakıt ya da otogaz harcaması yapan Bankkart kullanıcısı müşterilerine, 75 TL tutarında Bankkart Lira hediyesi verileceği ifade edildi.

Kazanılan bu puanlar ise bir sonraki yakıt alımında kullanılacak ve toplam tutar üzerinden 75 TL indirim yapılacak.

Vakıfbank, çoğalan akaryakıt fiyatlarına rağmen yeni bir kampanya geliştirdiğini açıkladı ve kampanyaya katılım gerçekleştiren ve 31 Mayıs tarihine kadar 4 değişik günde 350 TL ve üzeri tutarlarda akaryakıt ya da otogaz harcaması yapan müşterilere, 75 TL tutarında Worldpuan hediyesinin verileceği bildirildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Ziraat Bankası doğrultusundan tasarlanmış olan 75 TL tutarında Bankkart Lira kazanımlı akaryakıt kampanyasına, bankanın mobil programı içinde yer alan “kampanyalar” kısmından, Vakıfbank doğrultusundan tasarlanmış olan 75 TL tutarında Worldpuan kazanımlı akaryakıt kampanyasına ise bankanın mobil programında yer alan “Cepte Kazan” kısmından başvuru yapılabildiği ifade edildi.