Ekonomi

Halkbank, Ziraat Bankası ve Denizbank, emeklilere özel kredi paketlerini açıkladı: Faiz oranları düşürüldü, vade süreleri düzenlendi!

Emekli müşteriler, bankaların en çok tercih ettiği ve en çok aradığı müşteri profilleri arasında yer alıyor. Her ne kadar emekli vatandaşlar birçok kişiye göre çok daha az maaşlar ile geçinmeye çalışıyor olsalar da düzenli olarak devlet tarafından verilen maaşları nedeni ile emeklilere kredi, kredi kartı, KMH gibi bankacılık hizmet ve ürünleri daha kolay şekilde verilebiliyor. Bankalar, emekli vatandaşların kendi bankaları üzerinden maaşlarını almaları için cazip teklifler sunabiliyor. Bu teklifler arasında geri ödemesiz nakit promosyonlar olduğu gibi, emeklilere düşük faizli ve uygun geri ödeme koşullarında çeşitli krediler de sağlanabiliyor. Peki bankalarda emeklilere özel kredilerin şartları neler? İşte detaylar…

Halkbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi imkanı sağlayan bankalar arasında yer alan Halkbank, bu kredi türünde azami 36 aya kadar, kredi tutarının 50 bin TL’yi aşması durumunda azami 24 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Halkbank’ta emeklilere özel bu ihtiyaç kredisinde faiz oranları ise %1,55’ten başlıyor. Ortalama %1,60 faiz oranında 36 ay vadede Halkbank’tan çekilen 25 bin TL ihtiyaç kredisinde aylık taksit ödemesi 968,26 TL olarak hesaplanıyor.

Ziraat Bankası Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi desteği sunan bankalardan biri olan Ziraat Bankası ise bu özel kredi paketinde %1,55’ten başlayan faiz oranları sunuyor. Ancak Ziraat Bankası’nda 25 bin TL’yi aşan kredilerde faiz oranı da %1,69 olarak belirleniyor. Vade şartlarını Halkbank ile aynı şekilde belirleyen Ziraat Bankası’nda kullanılan 25 bin TL kredide, 36 ay vade ve %1,55 faiz oranında aylık taksit ödemesi de 767,12 TL olarak hesaplanıyor.

Denizbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emeklilere özel kredi desteği sunan bankalardan biri olan Denizbank ise bu kredide %1,92 faiz oranı ve azami 36 aya kadar vade imkanı sağlıyor. Denizbank’ta %1,92 faiz oranında ve 36 ay vadede çekilen 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisinde aylık taksit ödemesi ise 411,74 TL olarak hesaplanıyor.