Editörün SeçtikleriEkonomiGenelGündem

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik asgari ücrete ikinci zamaçıklaması: Asgari ücrete zam için beklenen haber sonunda geldi

Temmuz ayında asgari ücrete ve emekli maaşlarına zam olup olmayacağı merak konusu olurken AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’ten dikkat çeken bir açıklama geldi ve partisinin MYK gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ömer Çelik son günlerde gündem olan ‘asgari ücrete zam olacak’ iddiaları hakkında bilgileri paylaştı.

Son dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu ve basın mensuplarının asgari ücret ile ilgili sorusuna yanıt verdi. Ömer Çelik açıklamalarında tüm talepleri yakın bir şekilde takip ederek değerlendirdiklerini belirtti.

ASGARİ ÜCRETE ZAM AÇIKLAMASI

Konu ile ilgili olarak Ömer Çelik’in açıklamaları şöyle oldu:

“AK PArti açısından emeklimiz, esnafımız, çiftçimiz genç arkadaşlarımız bunlardan gelen talepleri takip ediyor ve değerlendiriyoruz. Vatandaşımızın ezilmemesi için stratejiler üretiyoruz. Sabah da toplantımız vardı. Onların zamanlaması, içeriklendirilmesi henüz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı açısından nasıl içeriklendirecekler, onlar için erken. Onlar olgunlaştığı zaman bizdeki bilgileri paylaşırız. Vatandaşlarımız şunu bilsinler ki çeşitli sosyal kesimlerden bize iletilen talepler sistematik şekilde değerlendiriliyor.”

NATO AÇIKLAMASI

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği ile ilgili konuşan Ömer Çelik şöyle devam etti:

“(İsveç ve Finlandiya’nın NATO başvurusu) Sizin terör örgütlerine verdiğiniz destekler bize bir saldırı olarak ortaya çıkıyor. Bu hareketler hiçbir şekilde kabul edilemez. Bunlar da hiçbir şekilde müttefiklikle açıklanamaz.”