Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

PTT’den destek ödemeleri bugün başladı! Ailelere geri ödemesiz 206 TL veriliyor: PTT’ye gidenler parasını alacak

Devletin verdiği destek ödemeleri için başvurular yakından takip edilirken ihtiyaç sahibi vatandaşlar için destek ödemesi yapılıyor. Bu doğrultuda destek ödemesi kapsamında elektrik faturasına aile sayısına göre değişen miktarda ödeme yapıldığı ifade edildi. Bunun yanı sıra elektrik faturasını alıp PTT’ye gidenler destekten yararlanabilecek ve 5 kişilik bir aileye 206 TL ödeme yapılacak. Peki bu destekten kimler yararlanabilecek?

206 TL ÖDEME YAPILIYOR

Bu destek hakkında yapılan duyuruda ne kadar ödeme yapıldığı da paylaşıldı. Buna göre “1-2 kişi: 103 Lira 3 kişi: 137,33 Lira 4 kişi: 171,67 Lira 5 kişi: 206 Lira” şeklinde ödeme yapılacak.

Elektrik faturası desteği araştırmaları devam ederken elektrik tüketim desteği, ihtiyaç sahibi vatandaşların yararlanması için oluşturulmuş bir destek türü olduğu bu destekten yararlanacak olan vatandaşların PTT şubeleri üzerinden başvuru yapabildikleri belirtildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak destek almak isteyen ihtiyaç sahipleri, kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine giderek işlem başlatabildikleri destek almak isteyen kronik hastaların ise evden çıkmadan internet üzerinden başvuru yapabildikleri ifade edildi.

ŞU KİŞİLERE ÖDEME YAPILIYOR

Ayrıca yapılan duyurunun devamında aşağıdaki kişilerin destekten yararlanabileceği ifade edildi:

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı

Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı

Şartlı Eğitim – Şartlı Sağlık Yardım Programı

Çoklu Doğum Yardım Programı

Kronik Hastalık Yardım Programı

Engelli Aylıkları

Yaşlı Aylığı

Engelli Yakını Aylığı

65 yaş üstü muhtaç kişiler