Editörün SeçtikleriEkonomi

Gram Altın Zirveyi Gördü! Kuyumculardan Bomba Yorum Geldi!

Gram altın iç piyasada dolar kuruna bağlı olarak yükselişini sürdürüyor. Ons altında gerileme yaşanırken dolar kurunun artması nedeniyle öğle saatlerinde gram altın son bir ayın zirvesi olan 944 liraya ulaştı.

Altın fiyatlarındaki tahmin yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından takip ediliyor. Dolar fiyatlarının artmasıyla birlikte altın fiyatları da yükselişe geçerek bir ayın zirvesini gördü. Bununla beraber kuyumculardan gram altınla ilgili yeni tahmin geldi. 19 Mayıs altının gram fiyatı 940 liradan alıcı buluyor.

19 Mayıs Perşembe kapanışta ile gram altın 940,62 çeyrek altın 1.561,00, yarım altın 3.122,00, cumhuriyet altını 6.224,00 liradan alıcı buluyor.

“Gram Altın Bin Liranın Üzerine Yükselecek”

Vatandaşların alım yönünde talebi olduğunu söyleyen Kapalıçarşı esnafı Tunahan Sarı, “Vatandaşlar bu dönemde altın almak için geliyorlar. Satmak için gelenlerin sayısı çok az. Altın fiyatlarında iniş çıkışlar olsa da vatandaşlar güvenli bir liman olarak altın yatırımını tercih ediyor. Son dönemde altının ons fiyatı azaldı. FED’in faiz artırımı da altının ons fiyatının düşmesinde etkili oldu. Buna rağmen dolar kurunun yükseliş göstermesi nedeniyle gram altının fiyatı yükseldi. Gram altının daha önce gördüğü bin lira üzerine tekrar yükseleceğini düşünüyorum” dedi.