Editörün SeçtikleriEkonomi

Emeklilere hafta sonu sürprizi! 3 kamu bankası Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası emeklilere 4.750 TL vereceklerini açıkladı!

Ülkemizde yaşayan milyonlarca emekli aldıkları maaşlarla geçinmenin yollarını arıyor. En geçim sıkıntısı çeken grupların başında gelen emekliler için haberler son dönemlerde peş peşe gelmeye başladı. Alınan karara göre 3 kamu bankası Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank emeklilere 4.750 TL verileceği belirtildi. Detaylar haberimizde..

Emekli vatandaşların acil nakit ihtiyacının karşılanması için harekete geçildi. Buna göre SSK, BağKur ya da SGK emeklisi olan vatandaşlara ödemelerin yolu açılırken, emekli vatandaşlar için başvuruların kamu bankasına yapılabileceği belirtildi. Emeklilere ihtiyaçlar doğrultusunda 4.750 TL ihtiyaç kredisi verileceği belirtildi.

3 AY ERTELEME SEÇENEĞİ OLACAK

Emekli vatandaşlar kamu banklarına giderek 4.750 TL ihtiyaç kredisini 36 aya varan vade seçeneği ile alabilecek. Şubelere gitmeye vakti olmayanlar telefon bankacılığı ya da SMS üzerinden başvurularını yapabilecek. 36 ay vade seçeneği ile kullanılan kredilerin 3 ay erteleme seçeneği olacak.

AYLIK FAİZ ORANI

Emekliler için sunulan 4.750 TL kredinin 36 ay vade seçeneği ile faiz oranı yüzde 1.78 oranında olacak. Kısa süreli bütçeyi zorlamadan ödeme seçeneklerinden yararlanmak için hemen size en yakın kamu bankasına giderek bilgi alabilirsiniz.