Ekonomi

Akbank kredi kampanyasını duyurdu: Sigortasız olanlara da 3 ay borç erteleme fırsatı sunulacak!

Son dönemlerde vatandaşların geçim sıkıntıları artmaya başladı. Özellikle de bankalara kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlar, bir de enflasyondaki artışla birlikte düşen alım gücünün etkisinde daha büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Oluşan ekonomik sarsıntı birçok vatandaşı zorlu bir durumda bıraktı ve vatandaşlar, gerekli maddi destek için bankaların yolunu tutmaya başladı. Ancak birçok banka, bu noktada sundukları kredilerde uyguladıkları yüksek faiz oranları nedeniyle vatandaşların alternatifler aramasına neden oldu. Akbank ise bu durumu fırsata çevirerek, 10 bin TL ihtiyaç kredisinde sunduğu düşük faiz oranı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İşte detaylar…

Sigortasızlar İçin de Kredi Desteği

Birçok banka, ihtiyaç kredisi sunarken müşterisinin çalışma durumuna, düzenli gelir sahibi olup olmadığına ve kredi notuna bakıyor. Bir güven değerlendirmesi olarak yapılan bu işlemlerin ardından müşteriye uygun görülmesi halinde kredi imkanı sağlanıyor. Akbank ise sigortasız olsa da vatandaşlara ihtiyaç kredisi desteği sunuyor. 10 bin TL’lik ihtiyaç kredisi fırsatı sunan Akbank, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlara bir seçenek oluşturuyor.

Akbank İhtiyaç Kredisinde Borç Erteleme Seçeneği

Akbank, sunduğu bu ihtiyaç kredisi fırsatında ayrıca 3 ay borç erteleme imkanı da sağlıyor. Mevzuat gereği azami 36 aya kadar sunulan vade süresinin içerisinde, ilk 3 aylık dönemde borç ödemeden kredi kullanılabiliyor. 92 günlük borç erteleme fırsatı ile Akbank’tan 10 bin TL tutarında ihtiyaç kredisi çekilebiliyor. İsteyen vatandaşlar Akbank’ın sunduğu bu kampanyadan yararlanmak için dijital kanallar üzerinden ya da Akbank şubeleri üzerinden başvuruda bulunabiliyor. Kredi başvurusunu Akbank şubelerinden yapacak olan vatandaşların mutlaka yanında kimliği ile şubeye gitmesi gerekiyor. Öte yandan isteyenler, Akbank Mobil uygulaması üzerinden, oturduğu yerden başvuruda bulunabiliyor.