Editörün SeçtikleriEğitim

Okula giden herkesi ilgilendiren karar! Bakan Özer duyurdu!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okula giden bütün sınırları yakından ilgilendiren bir karar aldıklarını açıkladı. Bakan Özer, bu yıl ilk defa yapılacağını belirterek, yaz okulu açacaklarını söyledi.

  1. SINIFTAN 12. SINIFA KADAR YAZ OKULU AÇILACAK

Bakan Özer, yaptığı açıklamasında, “Bu sene ilk kez yaz okul açma kararı verdik. Tüm Türkiye’deki 355 tane bilim sanat merkezinde bilim ve sanat adında 2 tane dersin 2. sınıftan, 12. sınıflara kadar tüm öğrencilerimize Türkiye’nin neresine giderlerse gitsinler yazın katılabilecekleri ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekleri bir kurs açıyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl ilk kez yaz okul açma kararı verdiklerini belirterek, “Tüm Türkiye’deki 355 tane bilim sanat merkezinde bilim ve sanat adında 2 dersin 2. sınıftan, 12. sınıflara kadar tüm öğrencilerimize Türkiye’nin neresine giderlerse gitsinler yazın katılabilecekleri ücretsiz bir şekilde yararlanabilecekleri bir kurs açıyoruz.” dedi.

KÜTÜPHANELERE VERİLECEK İSİMLER

Kütüphanelere aydın, mütefekkir insanların isimlerini vermek istediklerini belirten Özer, şöyle konuştu:

“Alev Alatlı hanıma özellikle teşekkür etmek istiyorum, ismini lütfettiği için bu okula. Alev Alatlı çok özel bir insan. Tarihte yolculuk yapan, geçmişe giden, geleceğe giden, dünyada dolaşan ama kalbi hep bu topraklarda olan, hep bu toprakların güçlü olması için, hep bu toprakların müreffeh olması için, eğer bu dünyaya bir topluluk söz söyleyecekse bu topluluğun Türkiye olduğu bilinciyle gençlere, bizlere yön veren bir mütefekkir. Ben kendilerini tanımaktan, kendileriyle vakit geçirmekten gerçekten iftihar ediyorum. Özel bir hukukumuz da var. Ben 2010 yılında annemi kaybettim. O tarihten itibaren gerçekten bana anne eksikliğini hiç hissettirmedi. Ne zaman sıkışsam, hayatta yürürken zorluklarda bazen mola vermem gerektiği zaman nefesini yanımda aldım. Ondan aldığım enerjiyle yola çıkıp ülkem için, devletim için, milletim için güzel şeyler yapmak için mücadele ettim. Kendilerine tüm destekleri için en içten şükranlarımı sunuyorum.”