Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Emeklilere Kurban Bayramı ikramiyesi 2.300 TL sürprizi! Enflasyona karşı ezdirilmeyecek: Bayramda emeklinin maaş hesabına yatacak

Ramazan ve Kurban bayramlarında ödenen bayram ikramiyeleri ile alakalı araştırmalar devam ediyor. Ramazan Bayramı ikramiyelerine zam istenmişti ancak Ramazan Bayramı ikramiyeleri zamsız olarak emeklilerin maaş hesabına 1.100 TL olarak hesaplara geçti. Ancak Kurban Bayramı ikramiyelerine yeni zam beklentisi oluştu. Yapılan açıklamalarda vatandaşların enflasyona ezdirilmeyeceği ve yeni düzenlemeler yapılacağı iddia edildi.

EMEKLİLERE 2.300 TL İKRAMİYE MÜJDESİ

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeni bir birim oluşturulduğu ve Kurban Bayramı gelmeden önce ikramiyeler hakkında çalışmalar yapıldığı iddia edildi. Bu nokta Kurban Bayramından 10 gün önce emekliler için ikramiye ödemesi yapılması beklendiği belirtilerek ikramiyelerin 2.300 TL olabileceği ifade edildi.

İKRAMİYELERE ZAM YAPILABİLECEK

Bu sene yüksek enflasyon rakamları sonrasında emekli vatandaşların aldıkları maaşlar erirken 2.500 TL emekli maaşı ile vatandaşlar geçinmekte temel ihtiyaçlarını almakta oldukça zorlanıyor. Bundan kaynaklı olarak ikramiyeler ise emeklilere ise bir nebze nefes oluyor. Konu ile ilgili olarak Kurban Bayramına kısa süre kala ikramiyelere zam yapılabileceği iddia edildi. Emekli ikramiyesinin alınabilmesi için de herhangi bir başvuru yapılmadığı emeklilerin banka hesabına devlet tarafından aktarıldığı belirtildi.

ANLIK HABERDAR EDECEĞİZ

9 Temmuz tarihinde start alacak olan Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Emekli bayram ikramiyeleri hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz.