Ekonomi

Evlilik hazırlığında olan çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi verilecek!

Vatandaşlar, çeşitli finans ihtiyaçlarının ortaya çıktığı dönemlerde bu ihtiyaçların türüne göre bankaların sunduğu kredi ürünlerinden yararlanabiliyor. Ev almak isteyenler konut kredilerinden, taşıt almak isteyenler taşıt kredilerinden yararlanabiliyorken, diğer ihtiyaçlar içinse vatandaşlar tüketici kredisi ya da ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. Ancak bazı bankalar, ihtiyaç kredilerinde ihtiyacın türüne göre de kredi olanakları sunabiliyor. Bunlardan biri olan evlilik kredisinde de bazı bankalar faizsiz finans desteği sağlayarak evlenen çiftlere finansal destek sağlayabiliyor. Evlilik hazırlığında olan çiftler, 2022 itibariyle belirli şartları ve kriterleri karşılamaları halinde düşük faizli ya da doğrudan faizsiz evlilik kredilerine başvuruda bulunabiliyor. İşte evlilik kredisi ile ilgili detaylar…

Evlilik ya da Düğün Kredisi Nedir?

Evlenme hazırlığında olan ve düğün hazırlığı yapan çiftler, devlet destekli düğün ya da evlilik kredilerine başvuruda bulunabiliyor. Nikah dönemlerindeki masrafların giderilmesi için kullanılabilen düşük faizli ya da faizsiz evlilik kredileri bu noktada evlenme hazırlığında çiftlere finans desteği oluşturuyor.

Albaraka Türk Faizsiz Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi veren bankalar arasında yer alan Albaraka Türk, 60 aya kadar vade ile aylık eşit taksitli %1,82 kâr payı ile evlilik finans desteği sağlıyor. Albaraka Türk’te 60 bin TL’lik evlilik finans desteğinde, 36 ay vadede %1,82 faiz oranında aylık taksit ödemesi 2 bin 427,49 TL olarak hesaplanıyor.

Ziraat Katılım Faizsiz Evlilik Kredisi

Faizsiz evlilik kredisi imkanı sunan bankalar arasında yer alan Ziraat Katılım, faiz oranı yerine kâr payı uygulaması ile bu finans desteğini sağlıyor. Ziraat Katılım’da evlilik finans desteğinde 36 aya kadar vade imkanı ile birlikte %1,54 kâr payı oranı sunuluyor. Bu şartlar altında Ziraat Katılım’da 100 bin TL evlilik finans desteğinde 36 ay vadede %1,54 kâr payı oranında aylık taksit ödemesi de 3 bin 873,06 TL olarak hesaplanıyor.