Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Aile Bakanlığı beklenen haberi son dakika duyurdu! Maaşlara okkalı zam yapıldı: İşte çalışanların maaşına yapılan zam

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan maaşlara zam müjdesi geldi. Bakan Yanık maaş zammı hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu ve bakanlıkta çalışan personellerinin emeklerinin karşılığını vermek için yoğun çalıştıklarını belirtmekle braber maaşlarda iyileştirme yapıldığını ifade etti. Bu zam hakkında yapılan açıklamada Bakan Yanık “2022 Nisan ayında aldığımız kararla bakım elemanlarımıza ekstra yüzde 7 prim ve yüzde 2 gece zammı yaptık. Yeni düzenlemelerle birlikte bu iyileştirme oranı ücretlere yüzde 47’nin üzerinde bir artışla yansımız olacak” ifadelerini kullandı.

MAYIS AYI MAAŞLARI ZAMLI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Anneler Günü sebebi ile sosyal hizmet kuruluşlarında çalışan annelerle bir araya gelerek çeşitli değerlendirmelerde bulunmuştu. Bakan Yanık açıklamalarında annelerin şartlarının iyileştirilmesi gerektiğini ve bunun için aralıksız çalıştıklarını belirterek Nisan ayında alınan karar kapsamında bakım elemanlarının maaşlarında iyileştirme yapıldığını vurguladı. Yani çalışanlar Mayıs ayı maaşlarını da zamlı olarak alıyorlar.

SEVGİ DOLU YÜREKLERİYLE ÇALIŞIYORLAR

Bu konu hakkında Bakan Yanık söz konusu açıklamalarında devletin himaye ettiği, gerek çocuklara, gerek kadınlara, gerek yaşlı ve engelli vatandaşlara bakım hizmeti veren personelin, iş tanımlarının ötesinde sevgi dolu yürekleriyle çalıştıklarını bilmenin son derece mutlu ettiğini vurguladı ve şöyle devam etti:

BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

Alanında uzman personelimiz, kurumlarımızdaki misafirlerimizi, annelerin tebessümünde bulunan sıcaklık ve güvenle ağırlıyorlar. Bu eşsiz özveriyle beslenen çocuklar, sevgiyle geleceğe hazırlanıyor, engelli vatandaşlarımız hayatını güven içinde geçiriyor, büyüklerimiz huzurla hayatını sürdürüyor. Bu çalışmalar, karşılığı hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek sevginiz ve ilginizle büyüyor, gelişiyor, karşılık buluyor.

MAAŞLARA YÜZDE 47’DEN FAZLA ZAM

Biz de Bakanlık olarak çalışma arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığını vermeye gayret ediyoruz. Onlar için mümkün olanın en iyisini yapmak üzere çalışıyoruz. Bu doğrultuda aldığımız kararla 2022 Nisan ayında aldığımız kararla bakım elemanlarımıza ekstra yüzde 7 prim ve yüzde 2 gece zammı yaptık. Yeni düzenlemelerle birlikte bu iyileştirme oranı ücretlere yüzde 47’nin üzerinde bir artışla inşallah yansımamız olacak. Ayrıca sorumluluk tazminatı ile yürürlük süresine ilişkin iyileştirmeler de netleşmiş olacak”