Editörün SeçtikleriEkonomi

Bütçeye göre aylık 350-400 TL ödeme yapılacak! Yaş sınırı bulunmuyor! Almak için hemen acele edin

Devletten bütçeye göre aylık ödeme yapılıyor. 350 – 400 TL arasında yapılan ödemeler için yaş şartının olmadığı açıklandı. Peki, kimler bu ödemeden yararlanabilecek? Başvuru şartları neler? Çocuğu olan her ailenin yararlanabileceği o ödemeler detaylarıyla haberimizde..

Aylık olarak 400 TL’ye kadar ödeme devletten yapılıyor. Ödemelerin bütün eğitim seviyeleri için geçerli olduğu açıklandı. Ülkemizde yaklaşık olarak şu an için 18 milyon öğrenci eğitim görüyor. Çocukların eğitim hayatının beklenmedik olaylar karşısında yarım kalmaması için aylık 350-400 TL eğitim sigortası alabilirsiniz.

BÜTÇEYE GÖRE AYLIK 350-400 TL ÖDEME YAPACAKSINIZ

Yaklaşık olarak 200 binden fazla ailenin eğitim sigortası bulunuyor. Sigorta yaptıran ailelerin büyük bir kısmı çocuklarını özel okulda okutuyor. Ne yazık ki ülkemizi de derinden etkileyen salgın sebebiyle ailelerin büyük bir kısmı eğitim sigortasına yöneldi.

YAŞ SINIRININ OLMADIĞI AÇIKLANDI

Eğitim sigortasından yararlanmak isteyenlerin yaş sınırı gibi bir durumla karşılaşmayacağı açıklandı. Çocuklarını güvence altına almak isteyen aileler, bütün çocukları için bütçeye göre eğitim sigortası yaptırabilir.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

-Başvuru için 18 ile 65 yaş arasında olmak gerekiyor.

-En az 1, en fazla 25 yıllık eğitim sigortası seçenekleri bulunuyor. Yani okul öncesi eğitim programlarıyla üniversite sonuna dek çocuğun geleceğini planlayabilmek mümkün.

-Sadece sigortayı yaptıran kişinin başına gelebilecek hastalık, kaza ve vefat durumunda eğitim sigortası tazminatı ödeniyor.

-Ödemeler ise kişinin bütçesine göre peşin, aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak yapılabiliyor.

-Sigorta primi; sigorta yaptıranın yaşı, cinsiyeti, seçilen teminat tutarının süresi ve ödeme şekline göre belirleniyor.

-Sigorta şirketleri tarafından sunulan eğitim sigortası paketlerini iyi inceleyin. Size uygun olanını seçin

DEĞİŞKENLİK GÖSTERİYOR

Yapılacak olan ödemeler, çocuğun yıllık eğitim masrafı ve eğitim süresine göre değişkenlik gösterebiliyor. Örnek vermek gerekirse, çocuğun eğitim masrafı 20 bin TL olursa ve eğitimin bitmesine 5 yıl kalırsa, 5 yıl boyunca sigortadan yararlanmak isteyen bir aile için teminat tutarını başlangıçta 100 bin lira olarak belirliyor ve teminat her yıl 20 bin lira azalarak 5 yıllık eğitim süresi boyunca devam ediyor.