Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Ailelere 900 TL para ödemesi bu sabah başladı! Aile Bakanlığı ödemeleri başladı: Başvuran aynı gün 900 TL alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığın destekleri devam ederken yenş destekler de paylaşılmaya başlandı. Bu noktada bakanlık tarafından tarafından çocuklu ailelere sosyal yardım desteğinde bulunulduğu belirtildi ve son yapılan açıklamalarda çocuklu ailelere değişen tutarlarda ödeme yapılacağı ifade edildi. Ayrıca bu desteklerde ödeme tutarı 900 liraya kadar çıkıyor.

900 LİRAYA KADAR ÖDEME YAPILIYOR

Hane bazlı yapılan ödemelerle her aileye düzenli olarak 500-900 TL arası ödemeler yapıldığı belirtilirken çocuklu ailelere verilen destekle hem hane halkının bütçesine katkı sağlanıyor hem de çocukların eğitim giderleri karşılanıyor.

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine yapılan desteklerin artık okul öncesi çocuklar için de verileceği belirtilirken ödeme tutarları aktarıldı. Buna göre “Okul öncesi çocuklar için 500, İlköğretim için 750, Ortaöğretim için 800 TL, Üniversite öğrencisi için ise 900 TL” şeklinde yardım parası ödemesi yapılıyor.

Peki bu destek için başvurular nasıl yapılacak? İhtiyaç sahipleri başvurularını nereye yapacaklar? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

BAŞVURU AYRINTILARI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı il müdürlüklerinden talep edilen evrak ve başvuru formlarıyla birlikte kaymakamlıklara ve sosyal yardımlaşma vakıflarına giderek başvuru işlemleri başlatılabilecek. Başvuru sonrasında yapılan incelemelerde ihtiyaç sahibi olunduğu anlaşıldığında ise ödemeler yapılacak. Söz konusu başvurular aynı gün sonuçlanabildiği gibi bir veya iki hafta da sürebiliyor. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişiyor.