Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Kimliğiyle internetten başvurana para veriliyor! Hemen bugün 10.000 TL alabilirsiniz: Banka hesabınıza para yatacak

Nakit sıkıntısına düşen vatandaşlar arayışlarını sürdürürken bankadan herkesi memnun edecek ihtiyaç kredisi fırsatı açıklanırken ihtiyaç kredisi paketleri duyuruldu. Bu krediler arasında en çok talep gören paket geri ödemesiz dönemli olan paketler oluyor. Konu ile ilgili olarak Akbank tarafından bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda hemen nüfus cüzdanıyla şubeye giderek kredi talebinde bulunanlar için 3 ay ertelemeli kredi verilebileceği belirtildi. Ayrıca bankanın mobil uygulaması üzerinden başvuru yapılabiliyor ve anında hafta sonu bile olsa kredi siciliniz düzgünse 10.000 liraya kadar parayı hesabınıza alabiliyorsunuz.

36 AY VADELİ KREDİ

3 ay Ertelemeli kredilerimizi Şubelerimizden, Akbank Telefon Şubesi’nden ve Akbank Direkt İnternet veya Mobil’den kullanabileceğiniz belirtildi. Ayrıca yapılan duyuruda erteleme dahil kredi vadesinin en fazla 36 ay olduğu belirtilen duyuruda ilk ödemenin en fazla 92 gün ertelenebileceği 3 ay ertelemeli kredinin vadesi en fazla 33 ay olabildiği ödemesiz dönem sonunda ilk ödeme olarak erteleme faizi tahsil edileceği ve bir sonraki aydan itibaren taksit ödemelerinin başlayacağı ifade edildi.

MÜŞTERİ OLMAYANLAR ŞUBEDE İŞLEM YAPACAK

T.C. vatandaşlık numarası ve güncel cep telefonu bilgisi girilerek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunanların başvuru sonuçları SMS ile iletileceği belirtilerek Akbank müşterisi olmayanların kredi kullanım işleminin şubede yapılabileceği ifade edildi.

GEREKLİ BELGELER

Ayrıca bu kredinin kullanılması için bazı belgelere ihtiyaç duyuluyor. Bu belgeler ise şu şekilde paylaşıldı:

Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı ve fotokopisi (Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.)

Gelir Belgesi – Maaş bordrosu

Özel sektör çalışanlarından SGK Hizmet Döküm Belgesi