Editörün SeçtikleriEkonomi

Yılın İlk Kirazı Tezgahtaki Yerini Aldı! Kilogram Fiyatıysa Şaşırttı!

Peş peşe gelen zamlar nedeniyle vatandaş ne market ne de Pazar tezgahlarına yanaşamaz oldu. Bir kilo domatesin kilosunun 30 liralara kadar dayanması meyvelere güç yetmeyecek fikrini oluşturdu. Ancak Tekirdağ’da yılın ilk hasadından elde edilen kirazın kilosu 20 liradan tezgahlarda yerini aldı. İlerleyen günlerde kiraz fiyatlarının daha da düşecek olması ise vatandaşı şaşırttı.

Tekirdağ’da yarım asrı aşkın süredir adına festivaller düzenlenen, yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden olan meşhur Tekirdağ kirazı tezgahlarda yerini aldı.

Bu Sene Bolca Kirazımız Var

Kilogramı 20 liradan satışa çıkan mevsimin ilk kirazı, vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Tezgahında kiraz satışı yapan Hasan Tetikbaş, “Kirazımız Naip köyünden. Bu sene bolca kirazımız var. Mümkün olduğu kadar ucuz tutmaya çalışıyoruz. Dışarıdan gelen kirazın altında satıyoruz. Çünkü nakliye farkı var. Biz daha ucuza imal ediyoruz. Her yerde 30 lira, bizde 20 lira” dedi.

Fiyat Şu Anda Uygun, Millet Alabilir Yiyebilir

Kirazları bahçesinde yetiştiren İsmet Karagöz, “Kirazlar gayet taze, gayet ucuz. Yesin millet yahu. Ağaçlarımız çok, mahsul de bol çıkardık bu sene. Bu sene bol bol satacağız. Fiyat şu anda uygun, millet alabilir yiyebilir” dedi.