Editörün SeçtikleriEski Hükümlü Alım İlanlarıİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss B Memur Alım İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

İŞKUR acil olarak duyurdu! 23 Mayıs Pazartesi 117 bin 810 kişi işe alınacak! Büro memuru, bekçi, işçi, hizmetli ve daha fazlası!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) acil olarak duyurduğunu açıkladı. Buna göre 23 Mayıs Pazartesi günü 117 bin 810 açık iş ilanı olduğunu ve 117 bin 810 kişinin işe alınacağını belirtti. İŞKUR personel alım ilanlarını her gün güncellemeye devam ediyor. Peki, kimler başvurabilecek? Hangi meslekler için personel alım ilanı yayımlandı? İşte İŞKUR güncel personel alım ilanları ve daha fazlası!

İŞKUR bekçi, hastane personel, büro memuru, temizlik görevlisi, işçi ve çok daha fazla meslek için personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuruların online olarak bugün başladığını açıklayan iş bulma kurumu genel personel alım şartlarını da açıkladı.

İŞKUR GENEL PERSONEL ALIM ŞARTLARI

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak

Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

En az ilköğretim mezunu olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan-sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İŞKUR üzerinden başvuruda bulunmak isteyenler için başvuruların nasıl yapılacağı da ayrıca açıklandı. Online olarak başvuruların çeşitli meslek dalları için yapılacağı belirtilirken, isteyen adayların en yakın İŞKUR şubesine giderek başvurabileceği de belirtildi.

KPSS’Lİ VE KPSS’SİZ ALIM

Alımların özel kurumlar için KPSS şartsız, genel olarak kamu kurumları için KPSS şartlı olacağı ifade edildi. Aşağıdaki link üzerinden kamu ya da özel kurum için yayımlanan iş ilanlarını inceleyebilir, online bir şekilde başvurularınızı tamamlayabilirsiniz.

İŞKUR İŞ İLANLARINI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN