Editörün SeçtikleriEkonomi

Emeklilerin cüzdanı parayla dolacak! 3 bin TL ödeneceği belirtildi!

Son dönemlerde emekliler için açıklama yapan bankalara bir yenisi daha eklendi. Gelen son habere göre Garanti Bankası yaptığı toplantı sonrasında vatandaşlara müjdeli haberi duyurdu. Emeklileri oldukça yakından ilgilendiren gelişmelerin detayları haberimizde..

Garanti Bankası resmi olarak yaptığı açıklamasında maaşını 36 ay boyunca Garanti’den almaya söz veren emeklilere tek seferlik promosyon ödemesi yapılacak. Yapılacak ödemenin miktarı kişilerin aldıkları maaşlara göre değişkenlik göstermekle birlikte 3 bin TL’ye kadar çıkabileceği belirtildi.

MAAŞI GARANTİ’DEN ALMAK GEREKİYOR

Emekli maaşlarını Garanti Bankası’ndan alma sözü veren emeklilere promosyon ödemesi yapılacak. Bunun üzerine emekliler maaşlarını nasıl Garanti’ye taşıyacaklarını merak ediyor. E-devlet üzerinden ya da Garanti Bankası mobil uygulaması üzerinden maaş taşıma işlemini tamamlayabilirsiniz.

GARANTİ BANKASI PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR?

Maaşa göre promosyon ödemeleri değişkenlik gösteriyor. Genel olarak yapılan açıklama şu şekilde:

Maaşı 1.500 TL olan emeklilere 1.850 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Maaşı 1.500 TL – 2.500 TL arasında olan emeklilere 2.350 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Maaşı 2 bin 500 TL ve üzeri olanlara toplam da 2.500 TL promosyon ödemsi yapılacak. Aynı zamanda emekli yakınını getirenlere 250 TL olmak üzere toplam da 10 kişi için ek 2 bin 500 TL verilecek.