Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKamu PersonelleriKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) yeni personel alım başvurularında son saatler! 18 yaş üstü adaylar başvurabilecek!

Devlet Su İşleri (DSİ) personel alımında son saatlere girilmek üzere. İŞKUR Açık İş İlanları üzerinden yayımlanan personel alımında 18 yaş üzerini tamamlayan ve gerekli şartları taşıyan bütün adaylar başvurabilecek. Başvurular hafta başında başlamış olup bugün 23.59’da sona erecek. Devlet Su İşleri KPSS şartsız en az ilkokul mezunu işçi alımında adayların taşıması gereken şartlar ve ilan detayları haberimizde:

BUGÜN SONA ERİYOR

DSİ, personel alımını İŞKUR üzerinden duyurdu. Bu akşam 23.59’da son başvuruları alacak olan kamu kurumu çeşitli meslekler üzerinden personel alacağını duyurdu. KPSS ya da herhangi bir sınav şartının aranmadığı personel alımında başvuracak kişilerin en az ilkokul mezunu olması ve 18 yaşını tamamlamış olması gerektiği ifade edildi.

Şuan için sadece erkek adayların alınacağını ifade eden kurum, adayların askerliğini tamamlamış, muaf ya da ilişiğinin olmaması gerektiğinin de altını çizdi.

DSİ HANGİ MESLEKLERDEN ALIM YAPACAK?

Devlet Su İşleri’nin hangi meslekler üzerinden alım yapacağı da merak konusu oldu. DSİ’nin alım yapacağı meslekler, beden işçisi, inşaat boyacısı ve bahçıvan üzerinden alımların daimi bir şekilde yapacağı açıklandı. Alımlara ilişkin şartlar ve ilan linki haberimizin devamında eklendi.

Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından organize edilen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

ÖZEL ŞARTLAR

Ağır ve Tehlikeli işlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak.

İş yeri ile ilgili Bölge Müdürlüğü merkezi, 191,192 şube (Suşehri)  Müdürlükleri olacaktır.

Askerliği Fiilen yapmış, Tescilli veya Muaf olmak.

İLAN DETAYLARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN