Editörün SeçtikleriEkonomiEmlak

Aidat öder gibi ev sahibi olacaksınız! Tarihi bile belli oldu!

Ev sahibi olmak isteyen herkesi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Aidat öder gibi ev sahibi olabileceksiniz. Konuya ilişkin herkesi sevindiren açıklama Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından geldi. Kurum, yaptığı açıklamasında vatandaşların aidat öder gibi ev sahibi olabileceklerinin müjdesini verdi.

Dar gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için çalışmalar başladı. Bakan kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın projeyi Ağustos ayında duyuracaklarını söyleyerek, “Vatandaş bu proje ile ev sahibi olacak” dedi.

Bakan Kurum yaptığı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: 5 Haziran’da, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin ilk Sıfır Atık ilçesi olan Kızılcahamam’dan atacağı ilk adımla; “81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşü”müz başlayacak. Tüm şehirlerimizde saat 14.30’da eş zamanlı olarak milyonlarca vatandaşımız doğa için, çevre için yürüyecekler”

AİDAT ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLABİLECEKSİNİZ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni bir proje açıklayacaklarını duyurarak, “Vatandaşların aidat öder gibi ev sahibi olabileceğini” belirtti.

KANUNİ YAPTIRIM UYGULAYACAĞIZ

“Kira artışlarını TÜFE’ye uygun yapmak zorundayız. Kanunen böyle olması gerekiyor. Ama maalesef fırsatçılık yapan ve açıklanan rakamların üstünde zam yapan kişiler var.

Bu zamlar kanuna aykırıdır. Kanunen yapılacak kira sözleşmesine aykırıdır. Böyle yapılan artışlar varsa vatandaşlar mahkemeye başvursun.

Vatandaşlar TÜFE üstü artış yapanları bize bildirsin. TÜFE üstü kira artışı yapana kanuni müeyyideyi uygulayacağız. 4 bakanlık çalışıyoruz. Bir hafta 10 gün içinde çalışmayı meclisimize göndereceğiz”