Ekonomi

Toplu ulaşıma enflasyon zammı yapıldı! İşte toplu ulaşımda son güncel fiyatlar!

Toplu ulaşım son günlerde pek çok ilin ortak sorunu haline geldi. Akaryakıt başta olmak üzere çeşitli kalemlere gelen peş peşe zamlar sonrasında toplu ulaşım için de zam kararları alınmaya başlandı. Gelen bir son dakika haberine göre İzmir’de toplu ulaşıma enflasyon zammı yapıldı.

İzmirlilere kötü haber geldi. Zamların ESHOT, İZDENİZ, İZULAŞ, İZTAŞIT ve İzmir Metro ve tramvay biniş ücretlerine yansıtılacağı duyuruldu.

Haziran ayının başında olmamıza rağmen pek çok kaleme zam geldiği açıklandı. Son olarak İzmir’de toplu ulaşıma da zam geldi.

Yapılan son açıklamaya göre ESHOT, İZDENİZ, İZULAŞ, İZTAŞIT ve İzmir Metro ve tramvay biniş ücretlerine toplam da 54 kuruşluk zam geldi.

ZAMLA BİRLİKTE 7 TL 64 KURUŞ OLDU

Gelen son zam kararı ile birlikte İzmir’de toplu taşıma ücreti 7 TL 64 kuruş olduğu açıklandı. 2 saat içerisinde ilk aktarma ücreti 1 TL 41 kuruş olurken, ikinci aktarmada ek olarak 1 TL 6 kuruş ek ücret alınacak.

ÖĞRENCİ BİLET FİYATLARI

Öğrenci binişlerinde ise 18 kuruşluk bir artış olacak. Buna göre İzmir öğrenci bilet fiyatı 2 TL 58 kuruş olacak. 60 yaş kartı ve öğretmen kartı olan kişiler ise 6 TL 48 kuruş ödeme yapacak.