Ekonomi

TOKİ dev kampanyasını başlattı! Uygun fiyatlı ev satışları ve detayları tek tek açıklandı!

Artan enflasyon ve yükselen döviz kurlarıyla birlikte market raflarında zamlı fiyatlar kendisini göstermeye devam ederken, yüksek fiyatlar otomotiv ve konut sektöründe de görülmeye devam ediyor. Birçok vatandaş, temel bir ihtiyaç olmasına karşın ev ve otomobil sahibi olamıyor. Yüksek fiyatlardan dolayı ev sahibi olamayanlar, bankaların sunduğu konut kredilerini araştırıyor ancak bu noktada da bankaların sunduğu faiz oranları, borç yükünü artırdığı için birçok vatandaş ev sahibi olma hayalini ertelemek durumunda kalıyor. Ancak bu noktada da TOKİ, dar ve orta gelirli vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için yeni fırsatlarını başlattı. TOKİ’nin Haziran ayı konut fırsatlarında ne var? İşte detaylar…

Dar ve Orta Gelirliler Ev Sahibi Olabilecek

Birçok yerde konut fiyatları artık milyon liralar ile ifade ediliyor. TOKİ tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada vatandaşların uygun fiyatlar ile 2+1 ve 3+1 ev sahibi olabilecekleri belirtildi. Yurt genelinde bu haberle birlikte hareketlilik başlarken, Haziran ayı için %10 peşinat ödeyen vatandaşların da kura çekimi sonucunda ev sahibi olacakları duyuruldu. Öte yandan TOKİ, Haziran ayına özel olarak 233 bin TL’den başlayan konutlar için aylık 1.165,75 TL’lik ödeme kampanyası ile dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya hazırlanıyor.

TOKİ Cazip Kampanyasını Başlattı

TOKİ’nin Haziran ayına özel kampanyasında proje kapsamına dahil ettiği ilk il Kayseri oldu. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ arasında yapılan anlaşmanın ardından Oruçreis Mahallesi kentsel dönüşüm projeleri başlamış ve yeni konut yapımı için karar verilmişti. Uzmanlar bu projenin %50’sinin tamamlandığını ve aylık uygun taksit tutarları ile vatandaşların ev sahibi olabileceklerini açıkladı. 2 farklı il ve 4 farklı mahallede başlatılan söz konusu kampanyaya ilişkin daha detaylı bilgilerin ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.