Gündem

Valilik Uyardı: Kuvvetli Yağışlara Dikkat! Ani Su Baskınları Yaşanabilir

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada 09.00-23.00 saatleri arasında beklenen kuvvetli sağanak yağışa karşı uyarıda bulunuldu. Vatandaşların olası sel, su baskını, dolu ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerekiyor.

Ankara’da sabah 09.00 akşam 23.00 saatleri arasında kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ankara Valiliği, kuvvetli yağışa karşı konuyla ilgili sosyal medya hesabından uyarıda bulundu. Açıklamada, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği kaydedildi.

Kuvvetli Sağanak Ve Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor

Valiliğin Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; 8 Haziran Çarşamba günü 09.00-23.00 saatleri arasında Ankara çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı yağış anında kuvvetli rüzgar, hortum oluşma riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.