Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Dar gelirlinin yakıtına da zam geliyor! LPG fiyatlarına dev zam yapılıyor: Otogaz fiyatları rekor kıracak depoları fulleyin

Dolar kuru ve Brent Petrol’deki artış nedeniyle motorin fiyatlarına dün gece yarısı 1,95 liralık zam gelmişti ve dolar kurunun bugün de 17 lirayı aşması sonrasında akaryakıt fiyatlarına bir kez daha zam beklentisi oluştu. Sektör kaynaklarının aktardıklarına göre dolar kurundaki artıştan kaynaklı olarak LPG fiyatlarına da en az 50 kuruş zam beklendiği aktarıldı.

EN SON 1 LİRALIK ZAM YAPILMIŞTI

Perşembeyi cumaya bağlayan gece gerçekleşmesi beklenen zam, Merkez Bankası’nın bugünkü kapanış kurlarının belli olmasından sonra yeniden şekilleneceği belirtilirken Mayıs ayında LPG’ye 1 liralık daha zam yapılmıştı.

İstanbul Anadolu yakasında 11.61 TL, İstanbul Avrupa yakasında 11.82 TL, Ankara’da 11.85 TL, İzmir’de ise 11.55 TL’den satılıyor.

ZAMLI FİYATLAR

Konu ile ilgili olarak zam sonrasında İstanbul Anadolu yakasında 12.11 TL, İstanbul Avrupa yakasında 12.32 TL, Ankara’da 12.35 TL, İzmir’de ise 12.05 TL’den satılması beklendiği bildirildi.