Editörün Seçtikleriİş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) sınavsız mülakatsız kamu personeli alıyor! 18-55 yaş arası dikkat!

Kamu personel alımları İŞKUR üzerinden yayınlanmaya devam ediliyor. Bu kapsamda gelen bir son dakika haberine göre Devlet Su İşleri (DSİ) yeni personel alım ilanı yayımlandı. DSİ sınavsız mülakatsız kamu personeli alacağını duyurdu. 18-55 yaş arası adayları başvurabileceği personel alımında adayların taşıması gereken şartlar ve aranan özellikler de ayrıca ifade edildi.

Başvuruların İŞKUR üzerinden online bir şekilde yapılacağı belirtildi. Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesine sınavsız mülakatsız kamu personeli alımı yapıyor. Alımların şu an için geçici olduğu ifade edildi. DSİ personel alım detaylarıyla haberimizde..

BELİRLİ İLLERDEN BAŞVURULAR KABUL EDİLECEK

İŞKUR üzerinden yapılacak olan DSİ personel alımına ilişkin adayların sadece belirli illerdeki başvurularının kabul edileceği not düşüldü. Yayımlanan DSİ personel alım ilan metninde, “Talebe, Kastamonu ili Merkez ilçesinde ikamet edenler başvuru yapabileceklerdir” ifadesi kullanıldı.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

  1. A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Talebe başvuru yapacak kişilerden, Zirai Sulamacı mesleğinde en az 1 yıl (bir yıl) deneyimli olduklarını belgelendirmeleri istenecektir.

İş Tanımı ve Açıklama: Vardiyalı çalışabilecek, elle kanal temizliği yapabilecek, beton kanal tadilatı yapabilecek, su kontrolü yapabilecek, tercihen bölge köylerini ve çevresini iyi bilen, tarla işlerinden anlayan, aktif olarak araç kullanabilen kişilerin başvuru yapması beklenmektedir.

Talebe, Kastamonu ili Merkez ilçesinde ikamet edenler başvuru yapabileceklerdir.

İLANI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN