EkonomiGündemSağlık

AK Parti Kurmayları Müjdeleri Peş Peşe Sıraladı! Ek Ücret, Aile Diş Hekimliği Ve Dahası…

AK Parti kurmayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmelerinde hastanelerde yaşanan randevu sıkıntısını iletmeleri üzerine “Konuyla ilgili adımlar atıyoruz. Sorun çözülecek” yanıtını aldılar. Kurmaylar ayrıca vatandaşa aile diş hekimliği ve doktorlara ek ücret müjdesini verdi.

AK Parti kurmayları hastanelerde yaşanan randevu sıkıntısı başta olmak üzere bazı ilçelerde doktor bulunmaması gibi sorunları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletti. Parti kurmayları vatandaşın hastanelerden randevu alma konusunda sıkıntı yaşadığını, bu konuyla ilgili çok fazla şikayetin geldiğini dile getirdi.

Randevular 10-15 Gün Sonrasına Erteleniyor

Kurmaylar, “Bazı hastanelerde de randevu geç veriliyor, 10-15 gün sonrasına erteleniyor. Vatandaşlar sağlık hizmeti alma konusunda gecikiyor” dedi.

Konuyla İlgili Adımlar Atmaya Başladık

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pandemi döneminde randevular konusunda sıkıntı yaşandı. Bu sorun yavaş yavaş çözülecek. Konuyla ilgili adımlar atmaya başladık” diye konuştu.

Doktorlara Ek Ücret

Yapılan toplantılarda kurmayların Cumhurbaşkanı’na bazı köylerde ve ilçelerde doktorların görev yapmak istemediğini, bundan dolayı vatandaşın sıkıntı çektiğini, doktorlara zorunlu bir görevin getirilebileceğini söylediği ancak Erdoğan’ın konuya sıcak bakmadığı, bunun yerine doktorların teşvik edilmesi gerektiğini ifade ettiği öğrenildi. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sağlık Bakanlığına bu gibi yerlerde görev yapan doktorlara fazladan ücret verilmesi konusunda bir çalışma yapılması talimatını verdiği ifade edildi.

Aile Diş Hekimliği Geliyor

Bunların yanı sıra, kurmayların Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmelerinde gündeme gelen bir diğer konu da ‘aile diş hekimliğinin’ getirilmesi oldu. AK Parti kurmayları, “Sağlıkta dönüşüm çok güzel oldu. Şehir hastaneleri vatandaş nezdinde çok beğenildi. Bunlarla beraber ‘aile diş hekimliği’ sistemi de devreye girmeli” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığının iki pilot ilde bu uygulamayı hayata geçirdiği, diğer illerde de faaliyete geçirilmesi için çalışmalar yürüttüğü belirtildi.