Editörün SeçtikleriEkonomi

e-Devlet’ten hemen kontrol edin: Bayram öncesi hemen PTT’den paranızı çekin! Tarih şartını taşıyan herkese 300, 400 ve 600 TL ödeme

Devlet destek ödemelerine bayramdan önce hız kazandırarak devam ediyor. İhtiyaç sahiplerine verilecek olan desteğin detayları belli oldu. Hemen e-Devlet üzerinden kontrol edip PTT’den kimliğiniz ile birlikte paranızı çekebilirsiniz. Başvuru şartlarını taşıyan herkes hemen parasını alabilecek. İşte devletten 1.300 TL yardım detayları

Çocuğu olan hanelere para desteği eksiksiz bir şekilde devam ediyor. Devlet ihtiyaç sahibi ailelere sırası ile 300, 400 ve 600 TL olmak üzere toplam da 1.300 TL nakit para desteği veriyor. Başvurunun gerek olmadığı ödemeleri alabilmek için en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olacak.

TEK SEFERLİK VERİLİYOR

Maddi durumu yeterli olmayan çocuklu, çocuksuz, hasta ve engelli vatandaşlara devlet destek ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Sosyal Yardım Programları içerisinde yer alan Doğum Yardımı ödemesi Mavi Kart sahiplerine aktarılıyor. Tek seferlik destek ödemesi, “Çocuk Yardımı” olarak hesaplara gönderiliyor.

ÖDEMELER BU YIL DA DEVAM EDİYOR

Sosyal yardım ödemeleri 2022 yılında da devam ediyor. Bu yıl Kurban Bayramı 9 Temmuz tarihine denk geliyor. Vatandaşlar bayram gelmeden önce ödemelerini almak için hemen PTT şubelerine gitmesi gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuruda bulunmak gerekmiyor. Ancak ödemelerin yapılması için kişilerin 15 Mayıs 2015 tarihinden sonra tam ve sağ bir şekilde doğum yapan kişiler bu ödemeyi almaya hak kazanacak. PTT’den hemen paranızı çekmeye gidin. Tarih şartını taşıyan herkes alabilecek.