Personel Alımı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 100 daimi memur alımı gerçekleştirecek! Başvuru şartları ve tarihi belli oldu!

Kamu kurum ve kuruluşlarında personel alımlarını takip edip araştıranlar için bir yeni personel alım ilanı da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. İBB, 100 kamu memur alımı yapacağını açıkladı ve personel alımına ilişkin olarak son başvuru tarihi de belli oldu. İBB tarafından duyurulan 100 kamu memur alımında kütüphaneci gibi mesleki branşlar da bulunuyor. İşte detaylar…

İBB 100 Daimi Memur Alacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 100 daimi kamu memur alımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada, kurum içindeki açıklığı kapatmak adına farklı kadrolardan birçok memur alımı yapılacağı ifade edildi. İBB tarafından duyurulan 100 daimi kamu memur alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS P3 P93 P94 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekiyor. İŞKUR tarafından yayınlanan İBB personel alımı ilanı ile ilgili elde edilen bilgilere göre söz konusu 100 daimi memur alımında birçok branşta istihdam sağlanacak.

Hangi Meslek ve Branşlarda Alım Yapılacak?

İŞKUR tarafından yayınlanan İBB memur alım ilanında yer alan bilgilere göre söz konusu personel alımında memur, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mühendis, peyzaj mimari, şehir plancısı, tekniker, teknisyen, psikolog, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, veteriner hekim, veteriner sağlık teknisyeni alanlarında toplamda 100 memur alımı gerçekleştirilecek.

Adaylarda Aranan Şartlar

İBB tarafından duyurulan söz konusu personel alımında, belirtilen 14 meslek dalı ve branşta kontenjan için istenen ortaöğretim, ön lisans ve lisans programlarından mezun olma şartı aranıyor. Öte yandan adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları, mezun olduklarına dair diploma sunmaları, KPSS P3 P93 P94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor. Diğer yandan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, erkek adayların askerliğini bitirmiş ya da askerlikten muaf olmaları isteniyor.

Başvuru Tarihi ve Başvuru Noktası

Özel kriterler arasında ise en az 2 yıllık iş tecrübesi, göreve sadık olma özellikleri de isteniyor. Söz konusu personel alımları için başvurular 27 Haziran 2022’de başlıyor ve 1 Temmuz 2022’de sonlanıyor. Başvuruların mesai saatleri için İBB Başkanlığı İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğüne yapılması gerekiyor.