Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Hükümet benzin, motorin ve LPG fiyatlarına müdahale mi ediyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan akaryakıt fiyatları dikkat çeken açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’dan artan akaryakıt fiyatlarıyla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında akaryakıt pompa satış fiyatlarının rahatsız edici düzeyde olduğunu belirtti “Keşke topraklarımızın her yerinden petrol fışkırsa” dedi.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında akaryakıt fiyatlarıyla ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında dünyanın ciddi bir gıda kriziyle yüz yüze olduğu şu dönemde üretimin artarak sürmesi en başta gelen öncelik olduğunu belirtti ve Karadeniz’de keşfedilen 540 milyar metreküplük doğal gazı bir an önce milli sisteme bağlamak için gece, gündüz çalıştıklarını vurguladı.

RAHATSIZ EDİCİ DÜZEYDE

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında Pazartesi Filyos’taki törenle bu yönde önemli bir adım daha attıklarını belirtti ve Petrol fiyatlarındaki aşırı yükselmeye bağlı olarak pompa fiyatlarında ortaya çıkan rakamlar gerçekten rahatsız edici düzeyde olduğunu ifade etti.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

“Keşke ülkemizin her yerinden petrol fışkırıyor olsa da bu durumun önüne geçebilsek. Hem ham petrol fiyatlarındaki yükselişten hem de kurdaki artıştan anında etkileniyoruz. Petrol fiyatlarının bugünkü seviyesinin hiçbir ülke bakımından sürdürülebilir olmadığı açıktır.”

HÜKÜMET MÜDAHALE Mİ EDECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında hükümetin akaryakıt fiyatlarına müdahale edip etmeyeceği merak konusu olurken vatandaşlar hemen bu açıklamanın ardından akaryakıt fiyatlarında KDV ve ÖTV indirimi çağrısı yaptı.