Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Erdoğan rahatsız edici demişti! Benzin motorin ve LPG’ye indirim yapıldı: Ay sonuna kadar indirim geçerli

Akaryakıt fiyatlarına çok ciddi zamlar yapıldı. Dün yapılan zammın ardından bugün de zam yapılacağı açıklandı. Akaryakıt fiyatları 30 liraya dayanmışken Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında akaryakıt fiyatlarının rahatsız edici bir seviyede olduğunu belirtti. Bunun ardından Shell tarafından bir kampanya başlatıldı. İstasyon tarafından yapılan açıklamada 16 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Bonus üyesi SHELL istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 200 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, 60 TL’ye varan bonus kazanma fırsatı sunulduğu bildirildi. Bir sonraki alışverişte ise kazanılan bu puanlar kullanılacak ve toplam tutar üzerinden 60 TL indirim yapılacak.

AKARYAKIT VE OTOGAZA İNDİRİM

Kampanya 16 Mayıs 2022 – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Shell istasyonlarında geçerli olduğu belirtilen duyurunun devamında kampanyada yapılan 4 defa 200 TL ve üzeri işlemler 40 TL bonus / indirim kazanacağı kampanyaya BonusFlaş uygulaması aracılığı ile katılan kart sahipleri 50 TL bonus kazanacağı vurgulandı.

Shell tarafından yapılan duyuruda ayrı günlerde ve tek seferde yapılan 200 TL ve üzeri akaryakıt ya da otogaz alımlarında geçerli olduğu belirtilerek aynı gün içerisinde yapılan birden fazla 200 TL ve üzeri harcamaların ilki kampanya dahilinde olduğu paylaşıldı. Ayrıca kampanyanın müşteri bazında olduğu belirtilerek SMS ile katılanlar en fazla 40 TL bonus/indirim, BonusFlaş ile katılanlar en fazla 50 TL bonus kazanabileceği aktarıldı.

KAMPANYANIN AYRINTILARI

Kampanyanın ayrıntılarına ilişkin yapılan duyurunun devamında şu ifadelere yer verildi:

BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak yapılan ilk 200 TL ve üzeri akaryakıt ve otogaz alışverişlerinde ekstra 10 TL bonus verilecektir.

Kampanyaya BonusFlaş ile katılmak için Hemen Katıl butonu tıklanmalıdır.

Kampanyada katılım sonrasında yapılan alışverişler dikkate alınacaktır.

Ekstra 10 TL bonus kazanmak için Shell istasyonlarında ödeme BonusFlaş uygulaması üzerinden mobil ödeme veya QR kod okutularak tamamlanmalıdır. Kasa yetkilisine ödemeyi gerçekleştirmeden önce ödemenin mobil ödeme veya QR kod ile yapılacağı bilgisi verilmelidir. Kampanya müşteri bazında olup, bir müşteri kampanyadan en fazla 10 TL bonus kazanabilir. İptal ve iade işlemlerinde bonus yüklemesi yapılmayacaktır. Shell istasyonlarında yapılan 4 defa 200 TL ve üzeri işlemlerde sms ile katılıma 40 TL bonus, BonusFlaş ile katılıma 50 TL bonus verilecek kampanya ile birleştirilebilir. 200 TL lik harcamalardan yapılacak ilk BonusFlaş’tan mobil ödeme veya QR ile ödemeye ekstra 10 TL bonus kazanılacak olup, toplamda en fazla 60 TL ye kadar bonus kazanılabilir. Başka indirim ve kampanyalarla birleştirilebilir, ek kart dahildir. Mobil veya QR ile ödeme kampanyasından yararlanmak için 50 TL bonus kampanyasından bağımsız olarak BonusFlaş üzerinden “Mobil veya QR ile ödemeye özel ekstra 10 tl bonus” kampanyasında “HEMEN KATIL” butonu tıklanmalıdır. BonusFlaş’ta yer alan Mobil Ödeme özelliği Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip NFC özellikli cihazlar ile kullanılabilir.

PUANLARIN KULLANIM SÜRESİ

Kazanılan bonus, 7 Temmuz – 7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Shell istasyonlarında akaryakıt ve/veya otogaz alımlarında kullanılmalıdır. 7 Ağustos tarihinden sonra kullanılmayan bonuslar geri alınacaktır.Kampanyaya katılan diğer banka Bonus kartları, 16 Mayıs – 30 Haziran 2022 tarihleri arasında Bonus üyesi Shell istasyonlarında yaptıkları harcamalarında indirim alacak ve bu indirim harcama yaptıkları kartların bir sonraki ekstresine yansıtılacaktır. Garanti Bonus’lar, Flexi, Money ,diğer banka Bonus kartları (TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Alternatifbank Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus hariç), Bonus Business ve Easy kartlar dahildir.

TEB Bonus Business, ING Bonus Business, Alternatifbank Bonus Business, Fibabanka Bonus Business ve Fibabanka Bonus dahil değildir. Shop&Fly Kredi kartları, Miles&Smiles Garanti BBVA kredi kartları ,Paracard, Taksitli işlemler, vadeli taksit, bonus kullanımları, sanal pos, sanal kart ve mail order işlemleri kampanyaya dahil değildir. FastPay ile yapılan işlemler kampanyaya dahil değildir.

GEÇERLİ OLAN İSTASYONLAR

Kampanyanın geçerli olduğu istasyonları görmek için BonusFlaş uygulamasındaki “Nerede” butonuna tıklayabilirsiniz.

Birden fazla Bonus Business veya Easy kartı olan ticari tüzel kart müşterilerinin ilgili tüm kartlarıyla kampanyaya dahil olabilmeleri için firma yetkilisinin banka sistemine kayıtlı telefon numarasından başvuru yapması gerekmektedir. BonusFlaş ile katılım sadece şahıs şirketi sahibi müşterilerin ticari kartları ile sağlanabilmektedir. Tüzel müşteriler sadece SMS ile katılım sağlayabilir.

Kampanyaya katılım için; harcamadan önce Garanti Bonus kart sahipleri “SHELL” yazıp 3340’a, Deniz Bonus sahipleri 3280’e, TEB Bonus sahipleri 4616’ya, Şeker Bonus sahipleri 7353’e, ING Bonus sahipleri 2205’e, Türkiye Finans Happy Card sahipleri kartlarının son 6 hanesi ile birlikte 2442’ye, Alternatifbank Bonus sahipleri 4055’e, ICBC Turkey Bonus sahipleri 05327524404’e SMS göndermelidir. Fibabanka Bonus Bonus sahipleri için SMS ile katılım gerekmemektedir.

SMS GÖNDERME DETAYLARI

Kampanya kapsamında kazanılan ödül tutarı bilgisine ilgili kartla Shell istasyonlarındaki Garanti BBVA POS cihazları üzerinden ulaşılabilir.

Flexi, Bonus Flexi, Bonus Genç Card’lar kampanyaya katılım için EVET Shell yazıp, kartın son 6 hanesiyle beraber 3340’a sms göndermelidir ve bu kartlar için katılım ücreti 3,99 TL dir.

Kampanyaya Garanti Bonus, diğer banka Bonus kartları ve Money ile katılan müşteriler, Flexi Card ile de ayrıca kampanyaya katılarak,-Bonus Flaş üzerinden kampanyaya katılması durumunda en fazla 50 TL olmak üzere- ikinci defa bonus kazanabilirler.

DİĞER AYRINTILAR

Tüm kartlar için kampanya katılım kısa mesajının sistemimize ulaşmasından sonraki işlemler dikkate alınır. İşlemler mutlaka Garanti BBVA POS’undan geçmelidir. Gönderilen SMS ler, Garanti BBVA sisteminde bulunan ve harcama yapılan kartın bağlı olduğu cep telefonu numarasından gönderilmelidir. Bankada kayıtlı numarasıyla gönderilen katılım SMS’inden sonraki işlemler dikkate alınır ve her bir operatör kendi tarifesi üzerinden ücretlendirilir. Kampanyaya katılım için gönderilen SMS Turk Telekom aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Turkcell aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 1,00 TL, Vodafone aboneleri için KDV ve ÖİV dahil 0,48 TL olarak ücretlendirilir. Geri Dönüş SMS leri Garanti BBVA tarafından karşılanır.

Detaylar için http://www.bonus.com.tr ve www.shell.com.tr web siteleri ziyaret edilebilir.