Editörün SeçtikleriEkonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Af geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çok önemli bir açıklama geldi. Erdoğan, yaptığı açıklamasında vazgeçilen vergi alacaklarına değindi. Buna sene 239 milyar TL’lik alacağı af geleceği belirtildi. Detaylar haberimizde

AK Parti İl Başkanları Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan burada çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan açıklamalarda detayları aktardı:

“VATANDAŞLARIMIZIN ZORLANDIKLARINI BİZ DE TESPİT EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu açıklamasında vatandaşların geçim sıkıntısına değinerek, şunları söyledi:

“Bugün insanlarımızın geçim sıkıntısı meselesi olabilir. Bugün insanlarımızın hayat pahalılığı yükü altında zorlandıklarını biz de tespit ediyoruz. Şunu bilmemiz lazım ki dünya nasıl bir girdaptan geçiyor. Tüm bunlarla beraber şu anda AK Parti iktidarı olarak biz ülkenin milletimizin bilhassa da evlatlarımızın geleceğini tehlikeye atacak gerekçeler değil. Tıpkı geçen 20 yıldaki eser ve hizmetler gibi aldığımız ve alacağımız tedbirlerle İnsanımızı geçim sıkıntısından kurtaracak olan da, enflasyonu düşürecek olan da 2008’de olduğu gibi, herkesi iş ve aş sahibi olmasını sağlayacak olan da, ülkemizi hak ettiği aydınlık yarınlara ulaştıracak olan da biziz”

İSTİHDAM ARTMAYA DEVAM EDİYOR

“İnsanlık son 2,5 yıldır tarihinin en ciddi krizlerinden birini yaşıyor. Salgın sonrası başlayan kriz derinleşerek devam ediyor. Ticaret aylar boyunca durma noktasına geldi. İşte son olarak Fed’in attığı adımı gördünüz. Niye attı. Düşünün. Amerika’da böyle bir adımın atılması sıradan bir olay değil. Vakitlice aldığımız tedbirler sayesinde hiçbir vatandaşımızı sahipsiz çaresiz bırakmadık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasının devamında , “Geçen sene 154 milyar vergi gelirinden vazgeçtik. 2022 yılında bu rakam 239 milyar liraya çıkacak” dedi.

AFFIN GELMESİ BEKLENİYOR

Vatandaşlar gelecek olan af kararının detaylarını merak ediyor. Son açıklamaya göre Genel Sağlık Sigortası prim borçlarından vazgeçilecek.

GSS borçlarına göre 5 bin TL’nin üzerinde olan borçların yarısı silinirken, borcu 5 bin TL’nin altında olanların da tamamı silinecek.