Editörün SeçtikleriEkonomi

Çalışan çalışmayan herkese müjde! Bayram öncesi 1.475 TL para yardımı! PTT’den çekebilirsiniz

Türkiye sınırları içerisinde pek çok kesim için destekler verilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda gelen bir son dakika haberine göre ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara devletin pek çok kurumu tarafından destek ödemeleri yapılmaktadır. Bu yardımları yapan kurumların başında da Vakıflar Genel Müdürlüğü gelmektedir.

Ülkemizde ihtiyacı olan vatandaşlara hem nakdi yardım, hem de barınma ve gıda yardımları verilmektedir. Bu yardımı sağlayan kurumlardan olan Vakıflar Genel Müdürlüğü yeni hizmetlerini de açıklamaya devam ediyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan yardımların detayları..

FAKİRLİK MAAŞI

Vakıflar Genel Müdürlüğü her yıl olduğu gibi bu yıl da yardımlarına devam ediyor. Yardımlar 2022 yılında da verilirken, vatandaşlar tarafından detaylar araştırılıyor. Nakdi desteklerden biri olan fakirlik maaşına ilişkin açıklama yapan Vakıflar Genel Müdürlüğü hizmete ilişkin detayları aktardı.

Başvuruda bulunan ve ihtiyaç sahiplerine bağlanan fakirlik maaşı için güncel tutarın 1.474,07 TL olduğu açıklandı. Bunun dışında bu yardımdan kendi bakımını yapamayan 65 yaş üstü vatandaşlar, engelli vatandaşlar, hane içi kişi başına düşen ortalama aylık geliri asgari ücretin 3’te 1’inden düşük olan tüm vatandaşlar yararlanabilmektedir.

KURU GIDA YARDIMI

Bir diğer yardım da kuru gıda yardımı olarak belirtilmektedir. Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün ihtiyaç sahiplerine sunduğu desteklerden biri olan kuru gıda yardımı içerisinde 15 kalem ürünü barındırmaktadır. Söz konusu bu yardımdan yararlanmak isteyenler e-Devlet’ten ya da hizmet binalarından başvuru yapabilmektedir.

ÖĞRENCİ YARDIMI

Son yardım da öğrenci bursu olarak ifade ediliyor. Ortaöğretim de eğitim gören bir öğrenciye aylık 100 TL üniversitede eğitim gören bir öğrenciye aylık 400 TL yardım yapılmaktadır.