Emlak

30 bin TL birikimi olana TOKİ’den 2 bin TL taksitle ev satışı! Son başvuru tarihi belli oldu!

Türkiye’de vatandaşların ev sahibi olabilmesi son dönemlerde giderek daha da zorlu bir hale geldi. Pandemi döneminde artmaya başlayan gayrimenkul ve emlak fiyatları, 2022 yılında hızla yükselen enflasyon ve döviz kurlarıyla birlikte fahiş seviyelere kadar yükseldi. Hal böyle olunca da kiracı olmak istemeyip ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar yeni alternatifler aramaya başladı. Ev sahibi olmak isteyen ve bunun için kenara 30 bin TL ve daha üzerinde bakiye ayırabilenler için TOKİ büyük bir fırsat sunmaya başladı. Söz konusu kampanya dahilinde TOKİ, yastık altında 30 bini olan vatandaşlara 2+1 ve 3+1 evleri 500 TL gibi çok cüzi bir taksitle satışa sunuyor. İşte detaylar…

TOKİ’den Uygun Fiyata Ev Fırsatı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ, birlikte vatandaşları ev sahibi yapmak adına çalışmaları hızlandırdı. Türkiye’nin her ilinde inşası başlayan konutları uygun fiyatlar ile satışa çıkaran TOKİ, bu kez de Bolu Mudurnu Taşkesti’de 2 + 1 ve 3 + 1 daireler satmaya başladı. 27 Haziran tarihinde başlayacak olan başvurular öncesi detaylar da belli olmaya başladı. Söz konusu başvurular 1 Temmuz itibariyle sonlanacak ve isteyen vatandaşlar TOKİ Mudurnu Taşkesti Konutları için Ziraat Bankası’na başvuruda bulunabilecek.

En Yüksek Ev Fiyatı Ne Kadar?

TOKİ, söz konusu başvurular öncesinde Bolu Mudurnu bölgesindeki konut fiyatlarının listesini de duyurdu. TOKİ tarafından açıklanan listeye göre bölgede en ucuz fiyatla satışa çıkarılan ev 480 bin 130 TL, en yüksek fiyatla satışa çıkarılan ev ise 680 bin 805 TL ile vatandaşlara sunulacak. TOKİ Mudurnu Konutları’ndan ev sahibi olmak isteyen vatandaşların %10 peşinatla bu hayallerini gerçekleştirmesi mümkün. TOKİ Mudurnu projesi dahilinde ödenecek en düşük taksit tutarı da 2 bin TL olarak belirlendi.

Diğer taraftan TOKİ 2022 yılında Bolu dışında Kırıkkale, Afyonkarahisar, Antalya, Erzurum, Zonguldak, Trabzon, Bayburt ve Gaziantep gibi birçok ilde daha benzer şekilde ev satışları gerçekleştirecek.