Personel Alımı

Aile Bakanlığı KPSS Şartı Olmadan En Az İlkokul Mezunu Personel İşe Alacak! Alınacak Personel Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’nda İstihdam Edilecek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında istihdam edilmek üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı açıklandı. Detaylar haberimizde…

Kurum Dışı Kamu İşçi Alımı yapacağını açıklayan Türkiye İşçi Kurumu, alınacak personelin SYDV bünyesinde istihdam edileceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre başvuru yapmak isteyen adayların en az ilkokul mezunu olması bekleniyor. Başvuru şartları ve başvuru yapılabilecek kurumlar netleşti.

Başvuru Şartları Belli Oldu!

SYDV bünyesinde personel alımı yapılacağının açıklanmasının ardından kimlerin başvuru yapabileceği merak ediliyordu. Başvuru yapabilecek olan adaylar belli oldu. Buna göre;

T.C vatandaşı olan,

Kamu haklarından mahrum olmayan,

Çalışmasına engel teşkil eden bir durumu olmayan,

En az 18, en çok 50 yaşında olan,

Askerlik ile bir ilişiği kalmayan,

Adli sicil kaydı olmayan,

En az ilkokul mezunu olan herkes bu ilana başvuru yapabilecek.

İŞKUR Üzerinden Personel Alacak SYDV’ler Belli Oldu

Gaziantep İslahiye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 17 Haziran tarihinden itibaren hasta ve yaşlı bakımı için 5 personel alacak.

Osmaniye Düziçi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 17 Haziran tarihinden itibaren hasta ve yaşlı bakımı için 6 personel işe alacak.

Ordu Çatalpınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 16 Haziran tarihinden itibaren hasta ve yaşlı bakım personeli için 4 kişi istihdam edecek.

Erzurum Karayazı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 15 Haziran tarihinden itibaren sosyal yardım ve inceleme görevlisi olarak 1 kişi işe alacak.

Kütahya Şaphane İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 13 Haziran tarihinden itibaren temizlik personeli ile yaşlı ve engelli bakımı personeli olarak 4 kişi istihdam edecek.

Çanakkale Biga Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 17 Haziran tarihinden itibaren geçici büro personeli olarak 2 kişi işe alacak.

Erzurum Pazaryolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 23 Haziran tarihinden itibaren temizlik personeli olarak 3 kişi işe alacak.

Zonguldak Karadeniz Ereğlisi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı; 17 Haziran tarihinden itibaren beden işçisi olarak 1 kişi işe alacak.