Editörün SeçtikleriGündem

Son dakika: Marmaris yine cayır cayır yanıyor! Kontrol altına alınamıyor

Gelen bir son dakika haberine göre Marmaris’te korkutan bir orman yangını başladı. Muğla’nın Marmaris ilçesinde meydana gelen ormanlık alandaki yangına müdahaleler hız kesmeden devam ediyor. Ancak yangın hala kontrol altına alınamadı.

Yangın Hisarönü Mahallesi Bördübet mevkiinde çıktı. Ormanlık alanda kısa süre içerisinde nedeni belli olmayan bir sebepten ötürü yangın çıktı. Çıkan yangın bölgedeki rüzgarın etkisi ile birlikte kısa sürede yayıldı.

RÜZGARIN ETKİSİYLE BÜYÜDÜ

Yangına Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olan helikopterlerin yanı sıra arazözler, iş makineleri ve çok sayıda orman işçisi müdahale ediyor.

Ekipler rüzgarın etkisi ile yayılan ve büyüyen yangını kontrol altına almak için çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ediyor.

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN TEPKİ

Marmaris’te başlayan orman yangını için sosyal medyada tepki gösteren ünlü isim Şahan Gökbakar’ın paylaşımları tepki çekti. Geçen yıl meydana gelen yangında yaptığı çalışmalar ve yardımlarla dikkat çeken Şahan Gökbakar, “Marmaris yine yanıyor. Nerede bu uçaklar? 1 adet helikopter görülmüş. 3 ayrı yer yanıyor. Bütün kış söyledik. Bu sezon alarmda olmamız lazımdı” dedi.