Gündem

KKTC’den Acı Haber Geldi! Bir Askerimiz Şehit Oldu

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada KKTC’de Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya’nın askeri araç kazasında şehit olduğu duyuruldu.

Milli Savunma Bakanlığı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya’nın askeri araç kazasında şehit olduğunu bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadesine yer verildi.

Bakan Akar’dan, Taziye Mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, askeri araç kazasında şehit olan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında görevli Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya için başsağlığı mesajı yayımladı. Bakan Akar, Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından paylaşılan mesajında, “Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

“Vatan Size Minnettardır”

“Sizi toprağa değil, yüreğimize gömdük. Vatan size minnettardır” notuyla yayımlanan mesajda, şehit Özkaya’nın fotoğrafına da yer verildi.

Şehit Özkaya’nın Ailesine Acı Haber Verildi

Kuzey Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığında görev yapan ve askeri araç kazasında şehit olan Topçu Uzman Çavuş Fatih Özkaya’nın (21) şehadet haberi, Bartın’daki ailesine verildi. Bartın Valisi Nurtaç Arslan ve yetkililer, şehidin Balat köyündeki baba evine gelerek, anne Hatice ve baba Mehmet Özkaya’ya acı haberi verdi.

Evli ve eşinin hamile olduğu öğrenilen şehidin baba evine ve sokağa Türk bayrağı asıldı. Şehadet haberini duyan yakınları ve komşuları, taziye için eve geldi.

Şehidin cenazesinin, bugün ikindi vakti Arıt köyü Meydanı’nda düzenlenecek törenin ardından Balat köyü mezarlığında toprağa verileceği öğrenildi.