Editörün SeçtikleriGündem

SON DAKİKA | Marmaris orman yangınında son dakika gelişmesi! Gerçek sabah saatlerinde ortaya çıktı

Dün akşam saatlerinde Marmaris’te başlayan orman yangını ülkemizin en önemli gündemleri arasında yerini koruyor. Muğla’nın Marmaris ilçesinde çıkan ve rüzgarın etkisi ile kontrol altına alınamayan orman yangınında yine ciğerlerimiz yandı. Resmi olarak yapılan açıklamada orman yangınına müdahalede 14 uçak ve 20 helikopter çalışmalarına devam ediyor. Binden fazla da personel müdahale ediyor.

Dün akşam saatlerinde başlayan ve sert rüzgarla birlikte hızlı bir şekilde ilerleyen yangında acı tablo sabah saatlerinde ortaya çıktı. Marmaris’in en genç ormanının cayır cayır yanması sonrasında sabah saatlerinde gelen görüntü herkesin yüreğini dağladı.

MÜDAHALE DEVAM EDİYOR

Marmaris’te dün akşam saat 20.00’de çıkan yangına sabahın ilk ışıkları ile birlikte devam ediyor. Dün akşam saatlerinde çalışan ekipler aralıksız olarak yangını söndürme çalışmalarına devam ediyor.

Rüzgarın dün akşama karşın hızını biraz azaltması sonrasında alevlerin ilerlemesinin durduğu aktarıldı. Yangın 200 hektarlık bir alanda devam ediyor. Yangına 20 helikopter ve 14 uçak müdahale ediyor. Aynı zamanda karardan 688 orman personeli olmak üzere toplam da bin 480 kişi müdahale ediyor.

ÇEVRE İLLERDEN DE DESTEK GELDİ

Muğla’daki yangına karşı çevredeki illerden de destek geliyor. Aydın, İzmir, Antalya ve Denizli illerinden de destek geliyor. Saha yoğun duman altında olmaya devam ederken, uçak ve helikopterlerin havadan yaptığı çalışmalar alevlerin şiddetini azalttı. Dumanın yoğunluğu ne yazık ki görüş mesafesini azalttı.

ACI GERÇEK SABAH SAATLERİNDE ORTAYA ÇIKTI

Gerçek durum sabah saatlerinde ilk gün ışığı ile birlikte ortaya çıktı. Bölgeden gelen son durum resmen kahretti. Marmaris’in en genç ormanı resmen küle döndü. İşte o görüntüler: