Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

1.298 TL destek ödemeleri yapıldı! e-Devlet’e IBAN girenler ATM’den vermeyenler PTT’den parasını alacak: İşte para alacak o kişiler

Devlet tarafından sunulan destek ödemeleri devam ediyor. Haziran ayı destek ödemelerinin yapıldığı belirtildi ve bu destek ödemelerine ara verilmeden devam edildiği belirtildi. Bu noktada yaşlılık ve engelli aylığı kapsamında hak sahiplerine 1.298 TL ödeme yapıldığı paylaşıldı. Başvuru sırasında IBAN numarası paylaşanların paralar banka hesaplarına yatarken IBAN paylaşmayanlar PTT’ye giderek parasını alacak.

1.298 TL PARA VERİLDİ

Devlet her ay ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım ödemesi yapmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından önemli bir açıklama yapıldı ve hak sahiplerine 1.298 liraya kadar para ödemesi yapıldığı belirtildi. Bu destek ödemeleri hakkında Bakan Yanık bir açıklama yaptı. Bakan Yanık açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

BAKAN YANIK’IN AÇIKLAMALARI

“Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için öğrenimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanındayız. Bu doğrultuda haziran ayında 1 milyar 499 milyon lira ücretinde yaşlı aylığı ve engelli aylıklarını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık”

ÖDEME VE BAŞVURU

2022 yılı ilk 6 aylık devre için %40-69 arası engeli bulunanlara aylık 865,75 TL ve %70 ve üstü engeli bulunanlara 1.298,63 TL ödeme yapıldığı vurgulandı.

Bunun yanı sıra yaşlılık ve engelli aylığına başvuru yapacak olanların hane halkında şahıs başına düşen gelirin, net asgari ücretin üçte birinden az olması (2022 için 1.417 TL’den daha azca) gerektiği aktarıldı.